fot. DreamHack

Kolejna fala banów w PUBG. Dwunastu profesjonalnych graczy zawieszonych

W ostatnich dniach w internecie pojawia się coraz więcej dyskusji na temat profesjonalnej sceny PlayerUnknown’s Battlegrounds. Niestety fani produkcji od PUBG Corp. z pewnością nie mają powodów do dumy, bowiem dyskusje te rozgorzały po sporej fali banów, która przetoczyła się przez serwery PUBG, uderzając tym samym w zawodników reprezentujących na co dzień organizacje esportowe. Jak się okazuje na ostatnich zawieszeniach sprawa się nie kończy, bowiem producenci gry ukarali kolejnych dwunastu profesjonalnych graczy, którzy wykorzystywali niedozwolone programy.

Deweloperzy gry przejrzeli logi z gier wszystkich podejrzanych o cheatowanie zawodników i znaleźli dowody na to, że szóstka z nich używała zakazanych programów nie tylko w zwykłych grach, ale także w przynajmniej jednej profesjonalnej rozgrywce. Wobec tego Papaya, Cabecao, swalker, zuppaa, Houlow oraz sezk0 zostali wykluczeni z jakichkolwiek profesjonalnych zmagań na okres trzech lat. Co ciekawe pozostała dwójka reprezentantów Sans domicile fixe, które nie tak dawno temu zakwalifikowało się do PUBG Contenders League, doskonale wiedziała o tym, że ich koledzy z drużyny wykorzystują niedozwolone oprogramowanie w kwalifikacjach do PUBG Europe League, przez co również została zawieszona na trzy lata, a samo SDX utraciło miejsce w zmaganiach.

Oszukiwanie w profesjonalnych rozgrywkach jest jednym z najmniej sportowych zachowań, jakie profesjonalny gracz może prezentować, więc stosujemy jedną z najostrzejszych kar, jaką kiedykolwiek zastosowaliśmy po to, by pokazać, że nie będziemy tolerować cheatowania. Pracujemy także z organizatorami turniejów, aby zablokować wypłaty jakichkolwiek nagród pieniężnych dla zawieszonych zawodników – czytamy w oficjalnym oświadczeniu PUBG Corp.

Oprócz tego Avalon, Smitty, TEXQS, a także S1D nie będą mogli uczestniczyć w żadnych oficjalnych zmaganiach esportowych przez najbliższe dwa lata. Kara w przypadku wymienionej czwórki jest nieco delikatniejsza tylko i wyłącznie z uwagi na to, że nie znaleziono żadnych dowodów mówiących jasno, że zawodnicy ci używali cheatów także podczas profesjonalnych rozgrywek. Na szczęście RED Diamonds oraz Pittsburgh Knights nie utracą miejsca w PUBG Europe League ze względu na przewinienia swoich podopiecznych, lecz muszą jak najszybciej uzupełnić swój skład, aby móc uczestniczyć w prestiżowej lidze.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze notowanie rankingu HLTV w 2019 bez rewolucji – NiP wyprzedza FaZe

Rok 2019 na dobre jeszcze się nie rozkręcił – nie było żadnego lana, a i turnieje online nadchodzą dość leniwie. Dlatego też nie ma się co dziwić, że...

>