Dziś popołudniu do walki o miejsca na Intel Extreme Masters w Katowicach powalczy 16 graczy StarCrafta II, a wśród uczestników zmagań nie zabraknie Polaków. Do turnieju głównego, który obędzie się na przełomie lutego i marca, przepustkę otrzyma trójka najlepszych graczy.

Pierwsze dwie rundy spotkań w górnej drabince zamkniętych europejskich kwalifikacji odbędą się w systemie BO3. Na pierwszy ogień Polaków czekają niełatwe spotkania. Piotr "souL" Walukiewicz, reprezentujący obecnie barwy Iron Chain, podejmie Tobiasa "ShoWTimE" Siebera. Niemiec plasuje się obecnie na drugim miejscu w StarCraft II World Championship Series Circuit i niewątpliwie będzie zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Ciężki sprawdzian swoich umiejętności przejdzie także drugi z naszych reprezentantów – Grzegorz "MaNa" Komincz. Zawodnik znad Wisły stanie do walki z Meksykaninem Juanem Carlosem "SpeCialem" Tena Lopezem,

Przynajmniej na papierze, nieco łatwiejsza przeprawa powinna czekać naszą pozostałą dwójkę. Artur "Nerchio" Bloch podejmie Koreańczyka Lee "Bunny'ego" Jae-seona. Dla 26-latka występ na IEM-ie będzie niewątpliwie priorytetem, szczególnie, że sztuka awansu do fazy grupowej imprezy w stolicy Górnego Śląska udała mu się przed rokiem. Nerchio zakończył zmagania wprawdzie na ostatnim miejscu w swoim zbiorze, ale zaliczył przy tym jedną wygraną. Podobny los podzielił także Mikołaj "Elazer" Ogonowski, choć gracz reprezentujący obecnie barwy AGO Esports, w przeciwieństwie do swojego rodaka, nie zdołał zaliczyć ani jednej wygranej. W dzisiejszych eliminacjach 21-latek w pierwszej rundzie zawalczy z Alexem "Neebem" Sunderhaftem.

8 stycznia

1. runda drabinki wygranych

16:00 ShoWTimE vs souL BO3
16:00 SpeCial vs MaNa BO3
16:00 uThermal vs herO BO3
16:00 Snute vs Lambo BO3
16:00 Nerchio vs Bunny BO3
16:00 gumiho vs Reynor BO3
16:00 Elazer vs Neeblet BO3
16:00 DnS vs HeroMarine BO3

W przypadku porażki, ostatnią deską ratunku dla zawodników pozostanie rywalizacja w dolnej części drabinki, jednak tam szanse na wywalczenie promocji na turniej główny będą niezwykle nikłe. Wszystko za sprawą systemu kwalifikacyjnego, według którego tylko jeden gracz spośród przegranych zostanie nagrodzony awansem. Start wszystkich spotkań nastąpi o godzinie 16:00, a transmisja z wybranych pojedynków będzie dostępna na kanale ESL Polska na Twitchu. Warto zapoznać się także z drabinką, która dostępna jest pod tym adresem.