fot. ESL/Adela Sznajder

Odwiedź Śląski Festiwal Nauki i spotkaj m.in. innocenta i yama

Tegoroczna edycja Śląskiego Festiwalu Nauki już dosłownie za moment, warto więc ogłosić, że na miejscu coś dla siebie znajdą również fani esportu. Na miejscu powstanie bowiem strefa E-Sport Point, a na niej zaś rozegrane zostaną finały Edu Esport Cup.

Cały projekt to efekt współpracy pomiędzy Esports Association a Uniwersytetem Śląskim. Podczas imprezy mierzyć się ze sobą będą zawodnicy w wieku szkolnym oraz akademickim, ale na tym atrakcje się nie skończą. Zgromadzeni będą mogli również skorzystać ze specjalnie przygotowanej przez Ballistix strefy free2play oraz strefy retro, którą zajmować się będzie Muzeum Komputerów. Do Katowic przybędą także znamienici goście – w Międzynarodowym Centrum Kongresowym spotkać będzie można m.in. znanego z Teamu Kinguin i PENTA Sports Pawła „innocenta” Mocka, a także Yamana „yama” Ergenekona, który przybędzie do Polski przy okazji eliminacji do Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Całość odbędzie się między 12 a 14 stycznia właśnie we wspomnianym MCK. Partnerami E-Sport Point będą LG, Optimus, Lioncast i Pro-gamer by Yumisu.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Razer rozpoczyna współpracę z Amazonem, by zintegrować Alexę ze sprzętem do grania

Razer to jeden z wiodących producentów akcesoriów dla graczy. W ofercie tej firmy odnajdziemy m.in. myszki, klawiatury oraz słuchawki. Dzisiaj ogłoszo...