Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na specjalistyczny sprzęt medyczny, który niejednokrotnie możemy potem zaobserwować w polskich szpitalach. Nic więc dziwnego, że ponownie na wsparcie inicjatywy Jerzego Owsiaka zdecydowało się kilku przedstawicieli esportowego środowiska.

Po raz drugi do WOŚP przyłączyło się Codewise Unicorns, które przeznaczyło na licytację sprzęt przekazany przez swojego sponsora, SteelSeries, czyli m.in. myszki i słuchawki. Prawdziwą atrakcją jest jednak możliwość wylicytowania pięciodniowego bootcampu w krakowskim SkillUp Gaming House. Z kolei Illuminar Gaming wystawiło wykonany ze stali miecz, który został wykorzystany w niedawnym materiale obwieszającym powrót do iHG Fryderyka "Veggiego" Kozioła.

Nieco inny sposób na pomoc wybrał sobie natomiast Esportal – portal ten za każde darmowe konto, które zostanie założone w sobotę lub niedzielę, przekaże na konto Orkiestry złotówkę. Na podobny ruch zdecydowało się Polish Pro League, chociaż tam kwota wpłaty będzie równa liczbie rozegranych przez 24 godziny spotkań. Z WOŚP gra także Good Game League, które oddało koszulkę z podpisem Filipa "NEO" Kubskiego, poduszkę z podpisami Piotra "izaka" Skowyrskiego i Pawła "saja" Pawelczaka oraz szalik AGO Esports – wszystko zostało sprzedane za 450 złotych. Do akcji włączyło się też samo AGO, które przekazało koszulki z autografami zawodników na rzecz sztabu w Piechcinie.

Spis wszystkich aukcji prezentujemy poniżej, ale to na pewno nie wszystko. Jeżeli kojarzycie inną podobną inicjatywę to dajcie znać, podepniemy ją pod naszą listę.

Sprzęt od firmy SteelSeries oraz pięciodniowy bootcamp w SkillUp Gaming House
Stalowy miecz VEGMINa
Bilet VIP dla dwóch osób na Intel Extreme Masters 2019
Koszulka reprezentacji Polski w Overwatch z autografami
Wizyta na planie programu "Misja Esport" Macieja "sawika" Sawickiego
Koszulki zawodników Virtus.pro oraz zdjęcie z autografami

Warto też przypomnieć o charytatywnym streamie PLAY LIVE SHOW, który razem z WOŚP przeprowadzi firma Play. Całość rozpocznie się o 14:00 i zakończy o 19:00, a w międzyczasie wystąpi kilka internetowych osobistości, w tym m.in. wspomniany już izak oraz Damian "Nervarien" Ziaja i Karol „Karolek” Dąbrowski. Transmisję obejrzeć będzie można POD TYM ADRESEM.