Drugi tydzień stycznia nieubłaganie dobiega końca, a więc nasze myśli powoli kierują się w stronę Katowic, gdzie już w środę zainaugurowane zostaną zmagania w ramach Minorów przed Intel Extreme Masters Katowice 2019. W przyszłym tygodniu stolicę Górnego Śląska, a właściwie to znajdującą się tam ESL Arenę opanują zawodnicy ze Starego Kontynentu i regionu CIS, którzy zmierzą się w boju o łącznie cztery przepustki na Majora. Do Polski przyjedzie między innymi międzynarodowy zespół pod banderą Valiance & Co, z którego członkiem – Nemanją "nexą" Isakoviciem – krótko porozmawiałem.

Powstały w listopadzie skład Valiance z początku nie przykuł uwagi wielkich rzeszy fanów czy ekspertów, ale siła drzemiąca w tej ekipie od razu była widoczna. Co prawda dotąd jedynymi sukcesami europejskiej mieszanki pozostają wygrana w LOOT.BET Cup #3 oraz awans na Minora, lecz któż by się wstydził takich wyników po zaledwie dwóch miesiącach wspólnej gry. W tym miejscu bez bicia przyznaję jednak, iż akurat Valiance nie spodziewałem się zobaczyć w Katowicach. Kompletnie inny punkt widzenia przyjął natomiast nexa. – Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz skład posiada ogromny potencjał. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie dostać się na Minora, jeśli każdy z nas będzie indywidualnie w dobrej formie i tak właśnie się stało – stwierdził Serb.

Moje obawy budził fakt, iż obecny skład Valiance wciąż nie rozegrał jeszcze żadnego lanowego pojedynku, lecz 21-latek w pewnym stopniu rozwiał moje wątpliwości. – Nie sądzę, by miało być nam strasznie ciężko. Ja i EspiranTo jesteśmy trochę doświadczeni, choć reszta drużyny niezbyt. Znam ich już jednak całkiem dobrze i jestem pewien, że te braki nie wpłyną na poziom ich gry – zapewnił bałkański strzelec, który przed przylotem do Polski nie ma na co narzekać: – Niestety nie mogliśmy zorganizować bootcampu przed Minorem, ale codziennie trenowaliśmy i wykonaliśmy największą możliwą pracę. Nie chcę wyjść na osobę nadmiernie pewną siebie, ale w zeszłym roku całkiem nieźle grało mi się na lanach i powiedziałbym, że większość z naszych graczy prezentuje się lepiej offline niż online – zakończył nexa, którego młoda, gniewna piątka w swoim pierwszym meczu w Katowicach podejmie mousesports.

Europe Minor Championship Katowice 2019 odbędzie się między 16 i 20 stycznia. W puli nagród imprezy znajdzie się 50 tysięcy dolarów, a jej dwie najlepsze formacje dodatkowo zapewnią sobie bezpośredni awans na IEM Katowice. Drużyna z trzeciej lokaty otrzyma natomiast prawo występu w międzyregionalnych barażach, które wyłonią ostatnią parę uczestników zbliżającego się Majora. Po więcej informacji na temat europejskiego Minora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.