Ziggy najlepszym akademickim graczem StarCrafta II w Polsce

Szymon „Ziggy” Filipek zdobył tytuł mistrza T-Mobile Ligi Akademickiej w trzecim sezonie rozgrywek StarCrafta II. Reprezentant Uniwersytetu Warszawskiego wspiął się na sam szczyt, spychając z niego urzędującego mistrza – Szymona „Guru” Nieciąga.

Ziggy tym samym ponownie zameldował się na ligowym podium. W maju ubiegłego roku warszawianin zakończył rozgrywki na trzecim miejscu. Tym razem poszedł jeszcze o krok dalej i wylądował na najwyższym stopniu wirtualnego pudła. Droga do triumfu nie była jednak usłana różami. Zawodnik z UW zakończył fazę grupową z czystym kontem, a również przez pierwsze starcia w play-offach przechodził bez większych problemów. Dopiero w półfinale imprezy myszka gracza ze stolicy musiała wchłonąć sporą ilość potu. Ziggy stoczył bowiem pięciomapowy pojedynek z Guru, który przecież w ubiegłej edycji nie miał sobie równych.

Bój zakończony heroicznym zwycięstwem 3:2 pozwolił Filipkowi znaleźć się w wielkim finale. Tam czekał już nie mniej wyczerpany starciem w półfinale Sebastian „Rodzyn” Leszczyński. Reprezentant Uniwersytetu Gdańskiego także potrzebował aż pięciu pojedynków, by rozprawić się ze swoim konkurentem. W starciu z Ziggym tak zaciętej walki już nie było. W meczu toczonym w formacie BO7 zauważalna była przewaga po stronie warszawianina, który udowodnił swoją wyższość, triumfując wynikiem 4:1.

Sam zainteresowany widzi wiele pozytywów, jeśli chodzi o przyszłość tytułu ze stajni Blizzarda: – Cieszę się, że StarCraft powoli wraca do łask. Inicjatywy takie jak Liga Akademicka są potrzebne na polskiej scenie, która jest jedną z najsilniejszych poza Koreą. Esport w naszym kraju z dnia na dzień staje się coraz popularniejszy. Po cichu liczę na to, że polskie organizacje esportowe przełamią się do inwestycji w SC2. Moim zdaniem mamy sporo do zaoferowania – zakończył Ziggy.

Tak prezentuje się najlepsza ósemka trzeciego sezonu T-Mobile Ligi Akademickiej w StarCrafta II:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sprout kolejnym rywalem AGO w United Masters League

Wczoraj AGO Esports nie zdołało powiększyć swojego dorobku w United Masters League z uwagi na porażkę z x6tence Galaxy. Na ten moment Polacy pozostają...

>