Reprezentanci mousesports zakończyli swój pierwszy pojedynek w ramach europejskiego Minora. W walce na Mirage'u lepsi okazali się gracze Valiance & Co, co oznacza, że by mieć nadal szanse na wystąpienie w Spodku Myszy nie mogą przegrać już ani jednego meczu w fazie grupowej!

mousesports 14 : 16 Valiance & Co

(Minor EU – grupa A)
14 7 Mirage 8 16
7 8

Pierwsza runda podczas starcia na Mirage'u wpadła na konto zawodników Valiance & Co. Po chwili reprezentanci mousesports przeszli do kontrataku, w wyniku którego zdobyli trzy punkty. Drużyna Nemanji "huNtera" Kovača nie zamierzała jednak poddać się bez walki i wkrótce zgarnęła aż sześć oczek z rzędu. Myszy próbowały jeszcze poprawić swój wynik, co wyszło im tylko częściowo, gdyż po pierwszej połowie przegrywały jedną rundą.

Po zamianie stron reprezentanci Valiance zatriumfowali w pistoletówce, a następnie obronili force'a. Gracze mousesports zdołali raz pokonać przeciwników, lecz ci po chwili oddalili się od nich, tym razem dzięki zgarnięciu trzech oczek z rzędu. Miikka "suNny" Kemppi i spółka rozpoczęli jednak comeback, w wyniku którego zobaczyliśmy wynik 14:15. W ostatniej rundzie lepsze okazało się jednak Valiance, które pokonało Myszy 16:14.

Już za chwilę rozpoczną się dwa następne pojedynki rozgrywane w ramach europejskiego Minora. Byli zawodnicy Space Soldiers zawalczą z ENCE eSports, natomiast o 17:30 North zmierzy się z Windigo. Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska.

Po więcej informacji na temat EU Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.