Niespodzianka to mało powiedziane! Valiance & Co po raz drugi na Minorze pokonało mousesports i powalczy o udział w Majorze. Dla Mysz porażka oznacza koniec marzeń o zagraniu przed katowicką publicznością.

Valiance & Co 2 : 0 mousesports

(Minor EU – decydujący mecz grupy A)
16 8 Train 7 12
8 5
16 8 Cache 7 8
8 1
Mirage

Początek batalii przebiegał pod dyktando mousesports. Ekipa Chrisa "ChrisJ" de Jonga przez pięć pierwszych rund zachowywała czyste konto. Po zimnym prysznicu na start Valiance szybko musiało wybudzić się ze snu, by rywal nie odskoczył na dobre. I faktycznie, Nestor "LETN1" Tanić i koledzy zaczęli prezentować się coraz lepiej z każdą minutą tej batalii. W efekcie do końca pierwszej połowy Valiance zdołało nawet wyjść na minimalne prowadzenie. To szybko jednak powędrowało z powrotem w ręce popularnych Myszy, ale i faworyt tej konfrontacji nie był w stanie utrzymać się na fotelu lidera na długo. Najpierw pięć, a chwilę później trzy wygrane z rzędu pozwoliły przeciwnikom na odniesienie niezwykle ważnego zwycięstwa.

Na Cache'u znowu znakomity start zaliczyło mousesports. Ekipa Martina "STYKO" Styka podobnie jak na pierwszej mapie prowadziła już 5:0. Uczestnicy poprzedniego Majora powielili jednak błędy z premierowej gry i dali zaskoczyć się walecznemu Valiance. Powtórzył się bowiem scenariusz z Traina – Nemanja "nexa" Isaković i spółka znowu mogli cieszyć się z jednopunktowej zaliczki przed zmianą stron. Po przerwie Myszy były kompletnie bezradne, zdobywając tylko jedno oczko i w fatalnym stylu żegnając się z Minorem.

W ten sposób zakończyła się faza grupowa Minora EU. Od jutra rozpoczynają się play-offy, a więc czeka nas mnóstwo emocji związanych z walką o Majora. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat EU Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.