Dzisiejszego popołudnia poznaliśmy triumfatora Minora CIS, a kilka godzin później starcie duńsko-fińskie pozwoliło rozstrzygnąć kwestię pierwszego miejsca w europejskiej odsłonie katowickich zmagań. Po dwóch skrajnie różnych mapach ENCE eSports odniosło zwycięstwo nad North i tym samym zapewniło sobie przepustkę na Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major!

North 0 : 2 ENCE eSports

(Minor EU – finał UB)
  (5) 20 7 Train 8 22 (7)
8 7
7 2 Inferno 13 16
5 3
Dust2

Już pierwsze minuty spotkania zwiastowały, że czeka nas naprawdę zacięta batalia. Żadna z drużyn nie mogła wysforować się na wyraźne prowadzenie, to zresztą wędrowało z rąk do rąk. Gdy wydawało się, że wreszcie delikatnie zarysowuje się przewaga North, ENCE odpowiedziało czterema kolejnymi zwycięstwami i objęło przodownictwo na serwerze. Po przerwie Duńczycy ponownie spróbowali ucieczki, a ta z racji późnej fazy meczu zdawała się być udana. Ekipa z Finlandii miała jednak inny plan. Po znakomitym finiszu doprowadziła do dogrywki. W dodatkowych rundach znów czekała nas masa emocji, a kwestia zwycięstwa dalej pozostawała nierozstrzygnięta. Ostatecznie po aż 42 potyczkach szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili Jere "sergej' Salo i kompani.

Gdy tylko rywalizacja przeniosła się na Inferno, byliśmy świadkami zupełnie innego obrazu gry. Od pierwszej minuty North zostało sprowadzone do roli statystów. ENCE doskonale broniło dostępu do swoich bombsite'ów, a zacieśnione szybki obronne okazały się nie do przejścia dla rywali z Danii. 13 oczek zdobytych po pierwszej połowie dały piątce Aleksiego "allu" Jalliego bardzo komfortową sytuację przed zmianą stron. Finom pozostało już tylko dopełnienie formalności, a to nastąpiło kilkanaście minut po starcie drugiej odsłony. W ten sposób ENCE dopięło swego i zakończyło serię wynikiem 2:0.

Minory EU i CIS powrócą jutro. Wtedy też zapadną ostateczne rozstrzygnięcia – poznamy drużyny pewne udziału w Majorze oraz te, które o awans powalczą w Minor Play-off. Wszystkie pozostałe spotkania wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.