T-Mobile Liga Akademicka

Inżynierzy odzyskali tytuł mistrzów T-Mobile Ligi Akademickiej w LoL-a

Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej odzyskali utracony na swojej ziemi tytuł mistrzów T-Mobile Ligi Akademickiej w League of Legends. Zawodnicy z Dolnego Śląska pokonali w wielkim finale rozgrywanym w murach Politechniki Gdańskiej miejscowe Lwy wynikiem 2:0, rewanżując się tym samym za porażkę przed rokiem.

Lwy PG 0:2 Inżynierzy PWr

Spotkanie z gospodarzami imprezy pierwotnie miało odbyć się w systemie BO5, jednak w obliczu problemów technicznych, z jakim zmierzyć musieli się organizatorzy, finał rozegrano do dwóch wygranych map. Wypełniona po brzegi sala w Gdańsku musiała uzbroić się w cierpliwość, ale gdy finalnie zainaugurowano potyczkę nikt nie miał prawa narzekać na nudę. Pierwszą krew została przelana w 9. minucie przez reprezentanta Inżynierów – Roberta „Mofosky’ego” Binka. Niewiele później na konto wrocławian wpadła premierowa wieża, ale spotkanie dalej toczone było na bardzo równym poziomie. W końcu jednak zawodnicy z  PWR zaczęli zyskiwać przewagę w złocie, by po serii zabójstw zepchnąć rywala do defensywy, a po chwili zdobyć Nexusa i zakończyć pierwszą mapę.

Po krótkiej przerwie powróciliśmy na Summoners’ Rift, by już w 5. minucie być świadkami premierowego zabójstwa, którego autorem tym razem był gracz Lwów – Karol „ra1ndrop” Fidurski. Taki obrót spraw zdecydowanie podziałał mobilizująco na obrońców tytułu, którzy starali się prowadzić grę i utrzymywać przewagę. W pewnym momencie zawodnicy z PG mieli na swoim koncie niemal pięć tysięcy sztuk złota więcej od rywali. Mimo to wygrany przez Inżynierów teamfight w 20. minucie kompletnie wywrócił mecz do góry nogami. Od tego momentu gracze z Wrocławia sukcesywnie odrabiali straty, by po zyskaniu delikatnej przewagi zadać decydujący cios i zamknąć finał wynikiem 2:0.

W ten sposób wyłoniliśmy triumfatora trzeciego sezonu TMLA w LoL-a. Warto przypomnieć, że skład Inżynierów zdecydowanie wyszedł już poza rywalizację uczelnianą. Wrocławianie zostali bowiem zakontraktowani przez Esports Academy i od ubiegłego tygodnia można oglądać ich spotkania w Ultralidze. W tych samych rozgrywkach można zresztą śledzić poczynania Karola „Konektiva” Wojciechowskiego — reprezentanta Lwów, który na co dzień walczy na górnej alei w PRIDE.

Tak prezentuje się podium trzeciego sezonu T-Mobile Ligi Akademickiej w League of Legends:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Secret Nishy i Virtus.pro pewne występu na The International 9

O lepszych końcowych rozstrzygnięciach The Chongqing Major 2019 nie mogliśmy marzyć! Dziś po południu pierwszy w karierze tytuł mistrzowski Majora zdo...

>