Lista uczestniczek Intel Challenge Katowice 2019 rozszerzyła się o kolejne dwie drużyny. Do stawki dołączyły bowiem CLG Red i Carnage Esports, czyli triumfatorki eliminacji odpowiednio w Ameryce Północnej oraz Azji i Oceanii.

O wiele bardziej anonimowe dla przeciętnego kibica jest zapewne Carnage, które nie miało jeszcze okazji pojawić się nigdy na katowickiej imprezie. Niemniej kilka dni temu zawodniczki z Australii zapewniły sobie awans na kobiecy turniej WESG 2018 dzięki dobrej postawie w azjatycko-oceanicznym turnieju eliminacyjnym. Na drugim biegunie znajduje się natomiast CLG Red, czyli jeden z czołowych przedstawicieli żeńskiej sceny CS:GO. Stephanie "missharvey" Harvey i spółka to stałe bywalczynie Intel Challenge i jak dotychczas trzykrotnie kończyły zawody z tej serii na podium, nigdy jednak na najwyższym jego stopniu.

Na ten moment lista uczestników Intel Challenge Katowice 2019 prezentuje się następująco:

Beşiktaş Esports Carnage Esports CLG Red Dignitas

Kolejne europejskie eliminacje startują już 28 stycznia, zaś zapisać się na nie można pod tym adresem. Samo Intel Challenge Katowice 2019 odbędzie się natomiast między 28 lutego a 2 marca. Łącznie do wygrania będzie 50 tysięcy dolarów.