Rozlosowano grupy etapu Ro76 światowych mistrzostw StarCraft 2 w ramach nadchodzącego IEM Katowice! Na liście uczestników znalazło się siedmiu Polaków, co stanowi najniższy wynik od czasu wprowadzenia nowego systemu rozgrywek, czyli 2017 roku. Wynika to ze stale rosnącego poziomu turnieju i większego zainteresowania ze strony zagranicznych profesjonalistów skuszonych szansą wystąpienia przed katowicką publicznością. Polska reprezentacja wydaje się silna, bowiem zagrają Nerchio, MaNa, Elazer, souL, ArT, Ziggy i Gerald. Mają przed sobą jednak bardzo trudne wyzwanie, gdyż będą musieli zmierzyć się m.in. z aż 23 Koreańczykami, co stanowi rekord cyklu. Przypominamy, że zawodnicy będą rywalizować w czterech zbiorach po szesnastu graczy, z których do fazy grupowej IEM Katowice awansuje po trzech.

Etap Ro76 zostanie w całości rozegrany 25 i 26 lutego w katowickiej ESL Arenie. Uczestnicy zostali wybrani na podstawie zgłoszeń i rankingu World Championship Serie. Następnie rozlosowano cztery grupy rozgrywane w drabince podwójnej eliminacji. W zbiorze A znalazł się MaNa, którego pierwszym rywalem będzie legendarny zawodnik StarCraft: Brood War, FanTaSy. Do grupy B przyporządkowani zostali ArT, Ziggy i Nerchio, którzy będą musieli zmierzyć się z kolejno ShoWTimE, herO i SKillousem. Gerald, Elazer i souL natomiast zagrają w grupie D z Impactem, Hellraiserem i Lambo.

W ESL Arenie, poza Polakami, zobaczymy też wielu innych, czołowych zawodników, z czego część wraca do gry po dłuższym okresie nieaktywności. Są to m.in. Stephano, Snute, FanTaSy, PartinG, a nawet Bomber, który już zakończył obowiązkową służbę wojskową. W gronie faworytów Ro76 znajdują się jednak inni gracze, np. sOs, Leenock, herO, Trap, Classic, soO, Stats czy Solar.

Ósemka zwycięzców etapu Ro76 będzie miało niewiele czasu na przygotowanie się do fazy grupowej. Tam czeka już dwunastu zawodników, którzy już wcześniej zakwalifikowali się do IEM Katowice. Wśród nich jest także pierwszy w historii mistrz świata spoza Korei i najbardziej dominujący zawodnik 2018 roku - Serral.