fot. materiały prasowe

ACTINA otwiera gaming house w Warszawie

W ostatnich miesiącach wiele podmiotów na rodzimej scenie zdecydowało się na inwestycję w kwatery treningowe dla swoich reprezentantów. Dziś do AGO Esports, Teamu Kinguin czy AVEZ Esport dołączył ACTINA PACT, którego sponsor tytularny zaprezentował nowy gaming house zlokalizowany w stolicy naszego kraju.

ACTINA konsekwentnie realizuje strategię promocji w esporcie. Zgodnie z zapowiedzią z początku roku, producent komputerów wraz z partnerami – ADATA, MSI, bequite, Aver Media – otwiera gaming house! Projekt skierowany jest do całej społeczności esportowej, jednak przede wszystkim ma służyć jako baza treningowa dla ACTINA PACT oraz ma umożliwić wspieranie młodych zespołów, jak i żeńskiej sceny.

ACTINA HOUSE znajduje się w Warszawie, co ułatwia podróż na międzynarodowe turnieje zaraz po bootcampie. Przy wyborze lokalizacji zadbano aby był możliwy dojazd z dworca PKP jednym autobusem. Sam gaming house mieści się w trzypiętrowej willi z ogrodem. Na parterze znajduje się kuchnia i miejsce do odpoczynku, natomiast na piętrach mieszczą się stanowiska do gry oraz pokoje sypialne. Przestrzeń została zaplanowana w taki sposób aby w jednym momencie komfortowo mogły trenować nawet dwa zespoły.

Głównym przeznaczeniem obiektu są oczywiście zgrupowania treningowe. Zainteresowane drużyny będą miały możliwość wynajęcia gaming house’u, jednak ACTINA chciałaby stworzyć dzięki niemu przestrzeń do rozwoju polskim perspektywicznym zespołom oraz żeńskim składom. W związku z tym planowany jest szereg projektów, który umożliwi skorzystanie z ACTINA HOUSE za darmo drużynom, które w innym przypadku nie miałby okazji trenować w tego typu warunkach. Dodatkowo planowane są również turnieje, których finały rozgrywane będą właśnie w tej lokalizacji. Wszystkie informacje na temat darmowych bootcampów oraz innych projektów związanych z nowo powstałym obiektem będą pojawiać się na mediach społecznościowych ACTINA w najbliższym czasie.

Wraz z ogłoszeniem ACTINA HOUSE od razu rozpoczyna aktywne funkcjonowanie! Od dzisiaj trenować w nim będzie Illuminar Gaming. Następnie do nowego gaming house’u zawitają dywizje CS:GO oraz ZULA z szeregów ACTINA PACT.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Styczeń 2019 przyniósł nam rekordową liczbę VAC banów – prawie milion!

Miesiąc temu informowaliśmy, że w grudniu 2018 roku użytkownicy Steama nie zamierzali sobie folgować i ponad pół miliona z nich zostało ukaranych VAC...