Po blisko dwóch latach Alexander "ave" Holdt żegna się z North. Duńczyk, który na przestrzeni ostatnich lat pełnił zarówno rolę analityka, jak i szkoleniowca akademii oraz pierwszego zespołu, postanowił wycofać się tymczasowo ze sceny, by móc skupić się na swojej rodzinie.

30-latek odpowiadał za wyniki głównej drużyny od stycznia ubiegłego roku i to właśnie pod jego wodzą sięgnęła ona po triumfy m.in. podczas DreamHack Masters Stockholm 2018 oraz DreamHack Open w Tours i Valencii. Ten rok jednak zaczął się dla skandynawskiej piątki najgorzej jak mógł, bo podczas niedawnych katowickich Minorów nie udało jej się wywalczyć awansu na Intel Extreme Masters Katowice 2019, przez co po raz pierwszy w historii ominie ją Major. Teraz wiemy już, że to nie Holdt będzie starać się ponownie wprowadzić ekipę na counter-strike'owe salony, gdyż z uwagi na narodziny trzeciego dziecka postanowił on usunąć się w cień.

Naturą zawodowego CS:GO jest ogromna liczba podróży oraz spędzanie czasu z dala od rodziny. Tego lata jednak ja i moja żona spodziewamy się trzeciego dziecka, dlatego też uznałem za priorytet spędzanie większej ilości czasu z bliskimi – przyznał ave w oświadczeniu. – Okres spędzony z North pełen był wzlotów i upadków. Oczywiście jestem dumny ze zdobytych trofeów, w szczególności z DreamHack Masters, ale jednocześnie jestem zawiedziony, że nie udało nam się zgarnąć większej liczby medali, dostać się do ścisłej czołówki i awansować na nadchodzącego Majora. Byłem trenerem tej drużyny i biorę za to odpowiedzialność – dodał.

Rozbrat Holdta z pro sceną nie jest jednak definitywny, zaś on sam nie wyklucza, że w przyszłości być może powróci. North jednak nie zamierzało czekać zbyt długo i już zaprezentowało nam nowego trenera. Tym, przynajmniej podczas nadchodzącego ICE Challenge w Londynie, będzie Torbjørn "mithR" Nyborg. Duńczyk w przeszłości odpowiadał za wyniki m.in. Tricked Esport i ALTERNATE aTTaX. Na ten moment nie jest do końca jasne jak długo potrwa jego przygoda z zespołem.

W tej sytuacji skład North prezentuje się następująco:

  • Philip „aizy” Aistrup
  • Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Markus „Kjaerbye” Kjærbye
  • Casper „cadiaN” Møller
  • Nicklas „gade” Gade
  • Torbjørn "mithR" Nyborg – trener