Miesiąc temu informowaliśmy, że w grudniu 2018 roku użytkownicy Steama nie zamierzali sobie folgować i ponad pół miliona z nich zostało ukaranych VAC banami. Teraz jednak okazuje się, że był to dopiero początek, bo styczeń 2019 niemalże podwoił ten wynik.

Na przestrzeni całego minionego miesiąca aż 911 087 kont otrzymało VAC-a. Jest to zdecydowanie największy wynik w historii platformy Valve i chociaż teoretycznie nie jest powiedziane jaki procent ukaranych oszukiwał w Counter-Strike: Global Offensive, to nie da się nie zauważyć, że liczba banów drastycznie wzrosłą w momencie wprowadzenia do CS:GO modelu free to play. Z jednej strony więc widzimy, że system wyłapywania oszustów działa, z drugiej zaś nie jest do końca jasne ile osób korzystających z nieuczciwych wspomagaczy zdołało umknąć spod potężnego banhammera i nadal biega po serwerach.

Źródło: steamdb.info

Jest to więc ogromna łyżka dziegciu, jaka znajduje się w całkiem sporej beczce miodu. Dziś bowiem dowiedzieliśmy się również, że średnia liczba osób grających w ostatnią odsłonę Counter-Strike'a przebiła pułap 400 tysięcy i jest niemalże największa w historii.