Niestety, forma AGO Esports w 2019 nie rzuca nikogo na kolana. Polacy zaliczyli bowiem kolejną porażkę w ramach United Masters League. Tym razem silniejsze okazało się Valiance & Co. Dla zespołu znad Wisły to już ósma klęska w fazie ligowej rozgrywek.

AGO Esports 0 : 2 Valiance & Co

(United Masters League – faza ligowa)
13 9 Train 6 16
4 10
2 2 Mirage 13 16
0 3

Wprawdzie spotkanie rozpoczęło się od dwóch wygranych Valiance, lecz po chwili sprawy w swoje ręce wzięli przedstawiciele AGO. Jastrzębie w kolejnych ośmiu rundach tylko raz zaliczyli porażkę, co pozwoliło na wysunięcie się na wysokie prowadzenie. Z czasem było jednak coraz gorzej. Polacy, którzy pierwszą połowę zakończyli rezultatem 9:6 na swoją korzyść, zaczęli seryjnie oddawać punkty rywalom. Międzynarodowy skład nie omieszkał skorzystać z prezentu i po kilkunastu minutach przejął panowanie nad serwerem. Ekipa Grzegorza "SZPERA" Dziamałka próbowała bronić się jeszcze przed naporem przeciwnika, ale ten pewnym krokiem dotarł do finiszu, by odnieść triumf na pierwszej mapie.

O ile na Trainie oglądaliśmy dość ciekawą rywalizację, tak Mirage przyniósł absolutną dominacje Valiance. Zagraniczna piątka czuła się wyjątkowo mocna, a kolejne wygrane rundy jeszcze bardziej napędzały uczestników katowickiego Minora. Polski zespół był całkowicie bezradny i ostatecznie na przestrzeni pierwszej połowy zasilił swoje konto tylko dwoma oczkami. Egzekucja trwała w najlepsze, a Polacy nie byli w stanie poprawić, bardzo zresztą mizernego, dorobku i niewiele później musieli ostatecznie uznać wyższość oponenta.

Mimo kolejnej porażki AGO ciągle utrzymuje miejsce w czołowej ósemce rozgrywek. Tabela może być jednak myląca, bowiem polski skład rozegrał więcej spotkań od swoich sąsiadów, więc obecna pozycja Jastrzębi wydaje się mocno zagrożona.