Już 8 lutego wystartują internetowe rozgrywki NoxFire League z udziałem Teamu Kinguin. Dla Polaków będzie to dobra okazja do dopięcia wszystkiego na ostatni guzik przed dalszą częścią sezonu, szczególnie że w tym czasie czołowe drużyny z całego świata zjadą się do Katowic, by uczestniczyć w 14. w historii Majorze CS:GO.

Polska formacja znalazła się wśród szesnastu ekip, które powalczą między sobą o cztery miejsca na finałach lanowych w bułgarskiej Sofii. Faza ligowa będzie przebiegać w systemie "każdy z każdym", w związku z czym każdy zespół rozegra piętnaście gier. Data play-offów nie jest jeszcze znana, aczkolwiek wiemy już, że podczas decydujących zmagań obowiązywać będzie drabinka podwójnej eliminacji, a wielki finał ligi rozegrany zostanie w formacie BO5.

W szranki z Pingwinami stanie kilka ciekawych i dobrze rozpoznawalnych drużyn. Na wyróżnienie zasługuje między innymi Windigo Gaming – uczestnik europejskiego Minora, francusko-belgijskie 3DMAX, ale także reprezentanci regionu CIS – pro100, które również gościło w styczniu w stolicy Górnego Śląska oraz AVANGAR – jedyny w stawce zespół biorący udział w zbliżającym się Majorze.

Tak prezentuje się pełna lista uczestników NoxFire League:

Team 3DMAX AKOPALIPSA AVANGAR Bojestvata
BPro Gaming forZe Heavy Knockouts HoP Esports
Nexus Gaming pro100 Superjymy Team Kinguin
UltiCoin Unicorns of Love Unicorns of Love Volgare Windigo Gaming

Ligowe zmagania już w najbliższy piątek zainaugurują przedstawiciele Unicorns of Love oraz pro100. Początek batalii zaplanowany jest na godzinę 18. Warto wspomnieć także o puli nagród, bo ta jest całkiem okazała. Zespoły rozdzielą między sobą 70 tysięcy dolarów, z czego 30 tysięcy przypadnie triumfatorowi NoxFire League.