fot. ESL/Bart Oerbekke

Jak zdobyć diamentową odznakę podczas Majora? Prezentujemy listę zadań

Viewer Pass, który wraz z najnowszą aktualizacją Counter-Strike: Global Offensive jest możliwy do zakupienia, wprowadził niemałe zamieszanie wśród fanów strzelanki ze stajni Valve. Jego nabycie to koszt 37,99 zł, ale wraz z zakupem gracz otrzymuje szereg dodatków związanych ze zbliżającym się katowickim Majorem.

Jedną z możliwości, jaką daje Viewer Pass, jest zdobycie odznaki w czterech różnych kolorach: począwszy od brązowej, przez srebrną i złotą, aż po diamentową. Obecność tej ostatniej to także zaskoczenie sporego kalibru, bowiem przez ostatnie lata najcenniejsze trofeum za Pick’Em Challenge było wykonane ze złota. Tym razem, aby zdobyć najbardziej wartościowego coina, trzeba nie tylko dobrze typować, ale także wykonać inne zadania wymyślone przez twórców gry. Po zrealizowaniu pięciu z nich otrzymamy srebrną odznakę, kolejne dwie dadzą nam złotą, a w przypadku spełnienia wszystkich 11 punktów z listy, przyznana zostanie nam diamentowa nagroda.

Zadanie 1 – aktywacja odznaki przed końcem turnieju

Na początek przedstawiciele Valve nie przygotowali niczego specjalnego. Zadanie 1 zostaje bowiem zrealizowane automatycznie wraz z zakupem Viewer Pass. Po otwarciu naszej przepustki otrzymamy po prostu brązową odznakę. Co oczywiste, dokonanie transakcji musi zajść przed końcem zmaganiach podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major.

Zadanie 2 – uzyskanie pięciu poprawnych typów w Pick’em Challenge podczas Fazy Nowych Pretendentów

Wzorem ubiegłych Majorów podczas pierwszych dwóch faz naszą rolą jest wytypowanie ośmiu zespołów, które naszym zdaniem wywalczą przepustkę do następnej części zawodów. Spośród ósemki naszych prywatnych faworytów koniecznym jest wyłonienie jednej ekipy, która Fazę Nowych Pretendentów zakończy bez porażki. Dodatkowo należy wskazać także outsidera zawodów – drużynę z bilansem 0:3. Gdy uda nam się poprawnie przeanalizować szanse wszystkich formacji, a przynajmniej pięć naszych typów znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości, będzie oznaczało to wykonanie drugiego zadania.

Zadanie 3 – obejrzenie minimum jednego meczu na żywo podczas Fazy Nowych Pretendetów

Tym razem powodzenie naszej misji nie będzie zależeć ani od wiedzy na temat sceny CS:GO, ani od szczęścia. Wystarczy obejrzeć co najmniej jedno spotkanie na żywo w pierwszej fazie Majora, która startuje 13 lutego i tym samym zrealizować trzeci cel. Mecze naturalnie można oglądać za pośrednictwem GO.TV, czyli bezpośrednio przez klienta, ale także logując się na nasze konto Steam i oglądając zmagania na Steam TV lub przy okazji śledzenia transmisji na dowolnym z oficjalnych streamów na Twitchu. Przy ostatniej z opcji konieczne jest jednak uprzednie połączenie Twitcha z naszym profilem na Steamie.

Zadanie 4 – uzyskanie pięciu poprawnych typów w Pick’em Challenge podczas Fazy Nowych Legend

To zadanie jest niemal idealną kalką misji numer 2. W tym przypadku zasady są dokładnie takie same, z tą różnicą, że nasze typy dotyczyć mają Fazy Nowych Legend. Ten etap IEM Katowice rozpocznie się 20 lutego, a do gry wkroczą już zespoły, które po Majorze w Londynie zdobyły status legend.

Zadanie 5 – obejrzenie minimum jednego meczu na żywo podczas Fazy Nowych Legend

Tak samo jak w przypadku zadania 3, autorzy zabawy nie wymagają od nas za wiele. Do zrealizowania tego punktu będziemy musieli tym razem obejrzeć przynajmniej jeden mecz podczas Fazy Nowych Legend.

Zadanie 6 – uzyskanie dwóch poprawnych typów w Pick’em Challenge w meczach ćwierćfinałowych

Na powodzenie w wykonaniu tego celu ponownie składać będzie się nasza wiedza o grze i łut szczęścia. Spośród czterech par ćwierćfinałowych musimy poprawnie wskazać zwycięzców co najmniej dwóch z nich. Jeśli nasze przewidywania się sprawdzą, zdobędziemy kolejny punkt do kolekcji.

Zadanie 7 – obejrzenie minimum jednego meczu ćwierćfinałowego na żywo

Cztery mecze ćwierćfinałowe, o których wspominałem przy okazji poprzedniego zadania, odbędą się między 28 lutego a 1 marca. W ciągu tych dwóch dni musimy wygodnie rozsiąść się przed ekranami komputera osobistego lub wziąć do ręki tablet bądź telefon i śledzić poczynania najlepszych drużyn na świecie na żywo.

Zadanie 8 – uzyskanie jednego poprawnego typu w Pick’em Challenge w meczach półfinałowych

Z każdym etapem challenge’u realizacja wymagań przedstawionych przez autorów gry jest coraz trudniejsza. Tym razem pomysłodawcy całej idei wymagają od nas poprawnego wybrania co najmniej jednego triumfatora spotkania w półfinale imprezy. Jeśli po raz kolejny nie zawiedzie nas intuicja, będziemy mogli cieszyć się zainkasowaniem kolejnego punktu.

Zadanie 9 – obejrzenie minimum jednego meczu półfinałowego na żywo

Rozgrywane w sobotę 2 marca półfinały IEM Katowice raczej nie potrzebują większej reklamy. Zadanie numer 9 powinno być więc dla większości fanów CS-a zwykłą formalnością. Naszym celem jest śledzenie na żywo transmisji z przynajmniej jednego ze wspomnianych dwóch pojedynków, które wyłonią finalistów Majora.

Zadanie 10 – poprawne wytypowanie zwycięzcy IEM Katowice 2019

Naszą przedostatnią misją będzie wskazanie triumfatora całej imprezy. W tym przypadku nie ma miejsca na błędy. Jeśli pomylimy się, nie zrealizujemy zadania. Jeśli jednak poprawnie wytypujemy, kto wzniesie w górę puchar w Spodku, będziemy mogli cieszyć się następnym powodzeniem w challenge’u.

Zadanie 11 – obejrzenie finału IEM Katowice 2019 na żywo

Finał najważniejszej imprezy półrocza w zawodowym CS-ie to pozycja obowiązkowa nawet dla tych, którzy na co dzień nie śledzą z nadmierną uwagą rozgrywek esportowych. Za oglądanie na żywo walki o mistrzowski tytuł Valve nagrodzi nas ostatnim punktem do kolekcji, który może zaważyć o tym, jakiego koloru odznakę otrzymamy na koniec zabawy.


Reasumując, to, jaką odznakę otrzymamy w challenge’u zależy od naszego zaangażowania i sukcesów w realizacji poszczególnych zadań. Aby zapoznać się z informacjami, czym w ogóle jest Viewer Pass zapraszamy do osobnego artykułu. Z kolei pomocny w odpowiedzi na pytanie: jak dropić skrzynki będzie nasz kompletny poradnik.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Skrzynki podczas IEM Katowice 2019 – co zrobić, by je dostać?

Już w przyszłym tygodniu Katowice staną się światową stolicą esportu, a wszystko z uwagi na pierwszego w tym roku Majora, który odbywać się będzie pod...