STS
fot. FACEIT

FACEIT ogłosił ECS Season 7 – spore zmiany w formacie rozgrywek!

W ostatnich latach największymi ligami na scenie CS:GO były ESL Pro League oraz Esports Championship Series. I jedne, i drugie rozgrywki oferowały miejsca na lanowych finałach i spore nagrody pieniężne, ale jednocześnie jeszcze bardziej zapychały i tak nabrzmiały harmonogram spotkań. Potrzebne były więc zmiany, nad którymi ESL i FACEIT pracowały wspólnie. Organizatorzy Pro Ligi karty odkryli już jakiś czas temu, zapowiadając całkowicie przeniesienie EPL na lana. Teraz przemówili także włodarze z Wielkiej Brytanii.

W przypadku zapowiedzianego właśnie siódmego sezonu ECS możemy mówić o kompletniej rewolucji. Porzucono bowiem stosowany dotychczas format ligowy, w myśl którego wszyscy uczestnicy kontynentalnej dywizji mierzyli się ze sobą. Teraz natomiast faza online podzielona została na pięć tygodni – w każdym z nich osiem drużyn rywalizować ze sobą będzie w drabince pojedynczej eliminacji, w której odbywać się będą tylko mecze BO3. Triumfatorzy trzech pierwszych tygodni z Europy i Ameryki Północnej zagwarantują sobie bezpośredni awans na lanowe finały. Pozostałe dwa sloty zapełnione zostaną natomiast przez drużyny, które na przestrzeni ostatnich dwóch potyczek całego etapu internetowego zgromadzą najwięcej pieniędzy – w każdym tygodniu zdobyć będzie można w sumie 25 tysięcy dolarów.

Harmonogram fazy online w Europie i Ameryce Północnej prezentuje się następująco:

  • 1. tydzień: 11 – 14 marca
  • 2. tydzień: 18 – 21 marca
  • 3. tydzień: 25 – 28 marca
  • 4. tydzień: 25 – 28 kwietnia
  • 5. tydzień: 6 – 9 maja

Wcześniej jednak miejsce mieć będzie cały proces eliminacyjny. Już 16 lutego startuje pierwszy z czterech otwartych turniejów kwalifikacyjnych, na które zapisywać się można pod tym adresem. Następny przystanek to Challenger Cup, w którym szesnaście ekip (osiem zaproszonych i osiem z eliminacji) 5-7 marca rywalizować będzie w systemie szwajcarskim o zajęcie jak najwyższego miejsca. Po co? Otóż wszystkie wolne miejsca w drabinkach kolejnych tygodni ECS zapełniane będą właśnie przez zespoły z Challengera oraz formacje, które w szóstym sezonie ECS zajęły 9. i 10. lokatę.

Pewne udziału w fazie online rozgrywek są:

Europa Ameryka Północna
Astralis FaZe Clan Cloud9 compLexity Gaming
Fnatic Team LDLC eUnited Team Liquid
mousesports Ninjas in Pyjamas MIBR NRG Esports
North OpTic Gaming Renegades Rogue

W sumie na lanowych finałach ESC Season 7 pojawi się osiem drużyn – po cztery z każdego regionu. Jeśli zaś chodzi o same zawody, te odbędą się między 6 a 9 czerwca w Wembley Arenie, w której rozgrywany był także ubiegłoroczny FACEIT Major.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
IgNar Schalke 04, LEC 2019 Spring Split

Schalke 04 pewnie zwycięża Misfits w pierwszym meczu czwartej rundy LEC

Pierwsze starcie czwartego tygodnia LEC 2019 Spring Split za nami. W meczu drużyn z czołówki zestawienia lepsze okazało się FC Schalke 04, które pokon...