1 000 000 dolarów w puli nagród – ogłoszono Mistrzostwa Świata Clash of Clans!

ESL, największa na świecie firma esportowa, nawiązała współpracę z fińskim deweloperem gier Supercell w celu zorganizowania Mistrzostw Świata Clash of Clans w marcu 2019 roku. Clash of Clans World Championship to sześciomiesięczne, przepełnione ekscytującą akcją, rozgrywki w zupełnie nowym formacie 5v5, opartym na Clan War Leagues. Uczestniczy powalczą o nagrody pieniężne o łącznej wartości 1 miliona dolarów. Wspólny projekt ESL i Supercell to nie tylko szansa dla aspirujących profesjonalnych graczy, którzy chcą grać na najwyższym poziomie, ale także wyraźna ścieżka do osiągnięcia tego celu.

Mistrzostwa Świata Clash of Clans rozpoczną się w piątek 1 marca 2019 roku od pierwszej z sześciu rund prekwalifikacyjnych, które będą otwarte dla wszystkich. Aby wziąć udział będzie można połączyć się bezpośrednio w grze lub poprzez ESL Play. Tylko osiem najlepszych drużyn, cztery wyłonione z prekwalifikatora w grze oraz cztery wyłonione z ESL Play, będzie miało szansę wziąć udział w comiesięcznych kwalifikacjach offline, odbywających się w ESL Arenie w Katowicach.

Sześć z ośmiu miejsc na finał Mistrzostw Świata, które odbędą się na jednej z wielkich imprez ESL w Niemczech na dużej scenie z udziałem publiczności, zostanie wypełnionych najlepszymi zespołami z eliminacji offline. Ponadto, pozostałe dwa sloty zostaną przekazane dwóm szczęśliwym zwycięzcom, wybranym przez Supercell i społeczność Clash of Clans, na podstawie ich występów podczas całego turnieju.

Fabian Scheuermann, wiceprezes ds. relacji produktowych i wydawniczych, EMEA w ESL, przyznał:

Jesteśmy podekscytowani, że możemy współpracować z Supercell, aby zapewnić zespołom i fanom z całego świata bezprecedensowe doświadczenie, którego punktem kulminacyjnym będzie turniej podczas jednego z naszych gigantycznych wydarzeń w Niemczech. Wykorzystując nowy format 5v5 oraz innowacyjne mobilne elementy esportu, program ten rozwija konkurencyjną przestrzeń dla społeczności Clash of Clans, aby mogła udowodnić swoje umiejętności i ostatecznie wyłonić zwycięski klan.

Eino Joas, Clash of Clans Game Lead w Supercell, powiedział:

Naszym celem jest zapewnienie publiczności Clash of Clans najwyższej klasy rozgrywek pomiędzy najlepszymi z najlepszych. Dzięki współpracy z ESL, nasi najbardziej zaangażowani gracze będą rywalizować na arenie międzynarodowej, aby raz na zawsze udowodnić, który klan jest najlepszy na świecie.

Kibice, którzy chcieliby obejrzeć kwalifikacje, ale nie będą w stanie uczestniczyć w Finałach Mistrzostw Świata Klanów w Niemczech, nie przegapią żadnej akcji dzięki wielu streamom online.

Upewnij się, że śledzisz Clash of Clans ESL na Twitterze i Facebooku i odwiedź oficjalną stronę internetową, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Clash of Clans World Championship.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TYLOO pokonuje Vitality! Cloud9 zaczyna Majora od wygranej

Najpierw Fnatic, teraz Team Vitality – kolejny faworyt Fazy Nowych Pretendentów zaczął swoją przygodę z Intel Extreme Masters Katowice 2019 od porażki...

>