Po ponad trzech latach przerwy Renegades znów znajdzie się w najlepszej szesnastce Majora! Międzynarodowa piątka rozprawiła się dziś z ENCE eSports i zapewniła sobie prawo występu w Fazie Nowych Legend Intel Extreme Masters Katowice 2019.

ENCE eSports 0 : 2 Renegades

(IEM Katowice 2019 – 3. runda)
7 4 Nuke 11 16
3 5
14 8 Mirage 7 16
6 9
 Inferno

Pojedynek lepiej rozpoczęli przybysze zza oceanu, którzy zgarnęli rundę pistoletową. ENCE natychmiast odpowiedziało skutecznym force-buyem, ale Renegades nie dało się zepchnąć do defensywy i zaczęło budować zaliczkę punktową. Po stronie fińskiej w końcu odezwały się problemy ekonomiczne, które w znacznym stopniu wpłynęły na dalszą część meczu. Gracze ze Starego Kontynentu do przerwy zdobyli jeszcze tylko dwa oczka, a po zmianie stron znów ulegli rywalom w pistoletówce. Aleksi "allu" Jalli wraz z kolegami podjęli jeszcze próbę zmniejszenia strat, ale w ostatecznym rozrachunku zadanie to okazało się niewykonalne.

Początek boju na Mirage'u należał do ENCE, aczkolwiek Justin "jks" Savage i spółka w pewnej chwili znów przejęli inicjatywę, w konsekwencji doprowadzając do remisu tuż przed przerwą. W drugą część gry lepiej weszli jednak podopieczni Slaavy "Twisty" Räsänena, którzy powiększyli swój dorobek o trzy kolejne oczka. Wiele wskazywało na to, iż wkrótce czeka nas trzecia mapa, jednak Renegades miało inne plany. Piątka Seana "Gratisfactiona"' Kaiwaia postawiła w defensywie zaporę nie do przejścia i po chwili mogła cieszyć się z wygranej.

Dziś poznamy jeszcze jedną ekipę, która zagwarantuje sobie możliwość występu podczas następnego etapu rywalizacji. Bój o awans do Fazy Nowych Legend stoczą ze sobą NRG Esports oraz TYLOO, a polskojęzyczna transmisja tego spotkania dostępna będzie w ESL.TV Polska. Więcej informacji dotyczących katowickiego Majora znajdziecie w naszej relacji tekstowej.