W tamtym roku wszyscy zachwycali się sukcesami odnoszonymi przez Fortnite'a, w tym natomiast jak dotychczas zapanował szał na Apex Legends. Produkcja studia Respawn Entertainment z miejsca zaskarbiła sobie sympatię ogromnej rzeszy fanów i właśnie osiągnęła na Twitchu wynik, który nie śnił się nawet grze z budowaniem fortów.

Okazuje się bowiem, że ludzie lubią w Apexa nie tylko grać, ale i go oglądać. Dzięki temu na przestrzeni jednego dnia związane z tą właśnie grą transmisje oglądano w sumie przez 8,2 miliona godzin! Wystarczy w tym momencie wspomnieć, że w swoim najlepszym okresie, tj. w lipcu ubiegłego roku, Fortnite dobił do poziomu 7,2 miliona godzin i był to jedyny moment, gdy w ogóle udało mu się przebić próg 7 milionów. Co ciekawe, swoją cegiełkę do tego sukcesu włożyło wielu streamerów, w tym m.in. Tyler “Ninja” Blevins, który jak dotychczas kojarzony był głównie właśnie z tworem Epic Games.

Niemniej wspomniane 8,2 miliona to tylko jedna z budzących podziw liczb wypracowanych przez Apex Legends. Przypomnijmy, że produkcja ta potrzebowała zaledwie ośmiu godzin, by zachęcić do gry ponad milion osób, zaś w przeciągu tygodnia wynik ten powiększył się aż do 25 milionów! A można podejrzewać, że to jeszcze nie koniec.