Emocje związane z północnoamerykańskimi rozgrywkami League of Legends nie mają końca. Już dzisiejszej nocy drużyny grające w LCS powalczą o kolejne zwycięstwa, które mogą pozwolić im zdobyć udział w play-offach. Choć tylko jeden zespół zdecydowanie wyróżnia się ponad wszystkich, to wciąż nie wiemy, które drużyny stanowić będą o sile regionu.

TSM vs OpTic Gaming
23:00

Na sam początek czwartego tygodnia LCS TSM powalczy z OpTic Gaming. Ekipa Sorena "Bjergsena" Bjerga podczas pierwszych tygodni rozgrywek pokazywała się z bardzo słabej strony. Choć mogliśmy spodziewać się, że po zmianie aż trójki graczy jedna z najbardziej utytułowanych północnoamerykańskich drużyn nie będzie zachwycać formą, to mogliśmy oczekiwać o wiele większego zaangażowania. W identycznej sytuacji znajduje się OpTic, choć na zespół Lee "Crowna" Min-ho mało kto liczył, to wydawało się, że inwestycja chociażby w mistrza świata spłaci się w postaci większej liczby zwycięstw. Dla obu ekip bezpośrednie spotkanie będzie meczem o sporej stawce, gdyż przegrana oznaczać będzie pozostanie na ostatniej pozycji w tabeli.

Golden Guardians vs Team Liquid
00:00

Nieprawdopodobnie dobrze spisuje się w ostatnich tygodniach Team Liquid. Choć wielu z nas mogło spodziewać się, że podwójni mistrzowie Ameryki Północnej wciąż będą w czołówce, to trudno było zakładać, że zdominują ligę w aż takim stopniu. Transfery Nicolaja "Jensena" Jensena i Jo "CoreJJ'a" Yong-ina wstrząsnęły światem LoL-a i jedynie umocniły pozycję Liquid na szczycie. Golden Guardians natomiast dopiero się rozpędza. Stworzenie bardzo ciekawego składu z Henrikiem "Froggenem" Hansenem na czele miało utworzyć nową siłę na scenie, jednak początek sezonu nie należał do udanych. Dwa zwycięstwa podczas trzeciego tygodnia napawają optymizmem, jednak starcie z Teamem Liquid może przerwać pasmo zwycięstw, gdyż to właśnie ekipa Yilianga "Doublelifta" Penga jest zdecydowanym faworytem.

Cloud9 vs Echo Fox
01:00

W trzecim starciu czwartego tygodnia LCS Cloud9 podejmie Echo Fox. Półfinaliści Mistrzostw Świata zaliczyli wpadki ze świetnie dysponowanym Teamem Liquid na otwarcie splitu, a także z Counter Logic Gaming, jednak wciąż znajdują się na drugiej pozycji w tabeli. Do tej pory bez większych problemów radzili sobie z niżej notowanymi rywalami, a na pewno takim jest Echo Fox. Odnowiony skład popularnych "Lisów" nie zaskakuje, ale także nie rozczarowuje swoją postawą. Przed startem sezonu określany był on raczej jako ten, który może stać się niespodzianką, aniżeli faworytem do zdobycia tytułu, dlatego też dzisiejsze ewentualne zwycięstwo byłoby wynikiem powyżej oczekiwań.

100 Thieves vs FlyQuest
02:00

Jednym z faworytów ekspertów było na pewno 100 Thieves, które dzisiejszej nocy zmierzy się z FlyQuest. Ekipa Zaqueriego "Aphromoo" Blacka wyjątkowo dobrze prezentowała się przez ostatni rok, wywalczając nawet awans na Mistrzostwa Świata, jednak początku nowego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Zwycięstwa jedynie z niżej notowanymi rywalami nie napawają optymizmem, a jutrzejsze starcie z FlyQuest powinno być idealną okazją, do polepszenia swojego dorobku oraz reputacji. Drużyna Euguen'a "Pobeltera" Parka miała bardzo dobre dwa pierwsze tygodnie, jednak podczas trzeciego zdecydowanie przygasła. Jeśli chce ona przywrócić nadzieje swoich fanów, to zwycięstwo z 100 Thieves jest obowiązkiem.

Clutch Gaming vs Counter Logic Gaming
03:00

Na zakończenie pierwszego dnia czwartej kolejki LCS Clutch Gaming podejmie Counter Logic Gaming. Oba zespoły znajdują się w dość średniej sytuacji. Podczas gdy CLG może pochwalić się trzema zwycięstwami oraz taką samą liczbą porażek, dzisiejsi rywale ekipy Trevora "Stixxaya" Hayesa nadal próbują odnaleźć swój rytm gry. Świetny pierwszy tydzień, gdzie CG pokonało Echo Fox oraz TSM, zapowiadał nam naprawdę dużą niespodziankę, jednak kolejne spotkania przywróciły fanów tej formacji na ziemię. Ewentualna porażka może bardzo mocno zagrozić szansom na awans do play-offów, lecz gracze CLG na pewno nie pozwolą na łatwą przeprawę, gdyż oni także marzą o przełamaniu fatalnej passy z ostatnich splitów.

Transmisję z wiosennego splitu LCS 2019 będziecie mogli oglądać na oficjalnej stronie lolesports.com. Harmonogram, wyniki, składy drużyn oraz wszelkie inne informacje na temat LCS 2019 Spring znajdziecie w naszej relacji tekstowej: