Przed nami niedziela, ostatni dzień pierwszej fazy katowickiego Majora, ale polskie drużyny mimo to nie mają czasu na odpoczynek. Dziś bowiem aż trzy z nich rozegrają mecze o punkty i w praktycznie każdym przypadku będą to punkty niezwykle istotne.

Dzień rozpocznie się już o 14:00, bowiem to właśnie o tej godzinie x-kom team oraz 2k19PL będą kontynuować grę w pierwszych otwartych kwalifikacjach do ECS Challenger Cup, czyli ostatniego etapu eliminacyjnego Esports Championship Series. I o ile x-kom czekać będzie dość trudne zadanie, gdyż naprzeciwko Polaków stanie były skład Fragsters, tak wydaje się, że Filip "NEO" Kubski i jego koledzy z rodzimego miksu mogą sobie poradzić z dość anonimowym i złożonym m.in. z dwóch Albańczyków i Syryjczyka Throw Potential. Warto jednak pamiętać, że aby awansować do Challenger Cup, zawodnicy znad Wisły będą musieli dziś wygrać w sumie aż dwa spotkania.

Kilka godzin później w akcji zobaczymy natomiast Actina PACT, które zapewniło sobie w sobotę udział w wielkim finale Alienware Game Arena. Wówczas to Kacper "darko" Ściera i spółka z ogromnymi problemami pokonali Brutalis, potrzebując do tego aż dwóch dogrywek. A teraz nie będzie wcale łatwiej, bo w decydującym meczu, którego stawką będzie główna nagroda w wysokości 3 tysięcy dolarów, polskim zawodnikom przyjdzie mierzyć się ze Smoke Criminals, które wczoraj wyeliminowało z dalszej gry Codewise Unicorns, zaś przez całą pierwszą fazę zawodów przebrnęło z zaledwie trzema porażkami na koncie.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

17 lutego
14:00 Throw Potential vs 2k19PL BO3 transmisja
14:00 ex-Fragsters vs x-kom team BO3 transmisja
18:00 Smoke Criminals vs Actina PACT BO3 transmisja