W dzisiejszych czasach tryby sieciowe wtykane są do większości gier, bo internetowa rywalizacja to szansa na większą popularność oraz dłuższe życie danego tytułu. Niestety w parze z tym idzie także problem cziterów, którzy korzystają z niedozwolonych wspomagaczy, skutecznie psując grę innym. Wolne od tego nie jest także zdobywające coraz większą popularność Apex Legends.

Produkcja studia Respawn Entertainment wygląda na tyle obiecująco przed względem esportowym, że już teraz, zaledwie kilkanaście dni po jej premierze, przeróżne organizacje zaczęły poszukiwania potencjalnych zawodników. To jest ta dobra strona – zła natomiast jest taka, że już teraz bany nałożono na kilkanaście tysięcy kont. Jak podaje za pośrednictwem reddita jeden z pracowników wspomnianego Respawn, na dzień dzisiejszy z gry usunięto aż 16 tysięcy użytkowników.

A to na pewno nie koniec, bo zainteresowanie Apex Legends nadal rośnie i powstają już nawet pierwsze turnieje powiązane z wydanym przez Electronic Arts tytułem. Samo AL pobiło także rekord Twitcha pod względem spędzonego przez widzów czasu na przestrzeni jednego dnia, osiągając wynik na poziomie 8,2 miliona godzin transmisji.