Nisha
fot. ESL/Adela Sznajder

Secret i Gambit z awansem do drabinki wygranych play-offów ESL One Katowice

Team Secret z Michałem „Nishą” Jankowskim w składzie oraz Gambit Esports mogą być naprawdę zadowolone ze swojego występu podczas drugiego dnia ESL One Katowice 2019. Obie formacje zainkasowały dziś komplet punktów i zameldowały się w drabince wygranych fazy pucharowej polskiego turnieju. Szanse na awans do play-offów straciło natomiast For The Dream.

Forward Gaming Forward Gaming 1:1 OG

W początkowej fazie gry trudno było wskazać przeważający zespół, lecz wreszcie inicjatywę wykazało OG, które wkrótce zaczęło nacierać na struktury obronne rywali. W ostatecznym rozrachunku mistrzowie TI 8 potrzebowali zaledwie pół godziny, by wyjść na prowadzenie w całym meczu. Po krótkiej przerwie Forward Gaming nie straciło woli walki i z wysokiego C rozpoczęło drugi bój. Północnoamerykańska drużyna nie dała się zepchnąć do defensywy i byliśmy świadkami długiego, pasjonującego starcia. Po wielu zwrotach akcji Avery „SVG” Silverman wraz z kolegami dopięli swego i zapewnili sobie jeden punkt.

Team Secret 2:0 For The Dream

Od początku pierwszej potyczki to Secret utrzymywało nieznaczną przewagę, a po wygranej walce drużynowej w trzynastej minucie już w pełni nabrało wiatru w żagle. Świetne spotkanie rozgrywał między innymi Nisha, którego istotny wkład pozwolił jego drużynie szybko i bezproblemowo zgarnąć wygraną. Druga batalia nie było już tak jednostronna, a FTD tym razem zaprezentowało się ze znacznie korzystniejszej strony. Azjatycka piątka długo walczyła z triumfatorami The Chongqing Major jak równy z równym, ale ostatecznie i tak musiała wywiesić białą flagę. O losach meczu zadecydowała bitwa pod Roshanem wygrana przez Secret w czterdziestej minucie.

Gambit Esports 2:0 Mineski

Lepszy start zanotowali gracze Mineski, jednak wraz z upływem czasu Gambit zaczęło konsekwentnie zmniejszać straty. Wschodnioeuropejska piątka nie zwróciła uwagi nawet na utratę Roshana i dzięki naprawdę udanej końcówce zagwarantowała sobie zwycięstwo. Drugie starcie miało niemalże identyczny przebieg i znów to ekipa z regionu CIS była skuteczniejsza w końcowej fazie gry.

Teraz rywalizacja przeniesie się do grupy B, w której dziś rozegrane zostanie łącznie sześć pojedynków. Pary meczowe, a także więcej szczegółowych informacji dotyczących ESL One Katowice 2019 znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa wyrównane mecze za nami – NiP ogrywa NRG, Liquid lepsze od AVANGAR

Ninjas in Pyjamas i Team Liquid dołączyły do drużyn, które sięgnęły po zwycięstwa w Fazie Nowych Legend katowickiego Majora. Szwedzi rzutem na taśmę o...