fot. ESL/Timo Verdeil

Secret wychodzi z pierwszego miejsca! Zmagania grupy A na ESL One Katowice za nami

Zmagania w grupie A na ESL One Katowice 2019 zakończone. Dzisiaj zostały rozegrane ostatnie trzy mecze tego zestawienia, a przed ich startem wiele było jeszcze do rozstrzygnięcia. Ostatecznie z przebiegu spotkań najbardziej zadowolone mogą być Team Secret oraz Mineski. Zespół Michała „Nishy” Jankowskiego przypieczętował udany występ, broniąc fotelu lidera w meczu z Gambit Esports, zaś Mineski w bezpośredniej walce o miejsce w play-offach pokonało Forward Gaming.

Mineski 2:0 Forward Gaming Forward Gaming

Po drużynach walczących o ostatnie miejsce w play-offach mogliśmy spodziewać się zaciętej batalii. Tymczasem wyraźnie większy głód zwycięstwa było widać u zawodników Mineski. Już w 13. minucie zniszczyli oni pierwszą wieżę drugiego tieru, a w przeciągu kolejnych ośmiu minut zniszczyli pozostałe struktury na low groundzie. Na rozstrzygnięcie musieliśmy czekać jeszcze tylko dwie minuty.

Po zamianie stron to ekipa z Ameryki Północnej była zdecydowanie bardziej aktywna na mapie w początkowej fazie i wypracowała sobie solidną przewagę. Po dwudziestej minucie wszystko jednak zaczęło się sypać i to Mineski wyszło na prowadzenie. Kradzież Roshana w wykonaniu zespołu z Malezji była gwoździem do trumny Forward. Po utracie trzech graczy bez możliwości buybacków reprezentanci NA postanowili poddać się, jednocześnie żegnając się z ESL One Katowice.

Team Secret 2:0 Gambit Esports

Pierwsza potyczka wyglądała obiecująco dla fanów Teamu Secret. Michał „Nisha” Jankowski i spółka już od pierwszych minut pewnym krokiem maszerowali po zwycięstwo, ale wraz z team wipem w 27. minucie to Gambit wyszło na prowadzenie. Na szczęście Secret przebudził się w odpowiednim momencie i w 36. minucie przypieczętował pierwszą wygraną.

Po przerwie oglądaliśmy już bardziej wyrównane starcie, nawet z lekką przewagą po stronie Gambit w pierwszych minutach. Secret zdecydował się jednak na szaloną zagrywkę i jeszcze przed kwadransem ruszył z natarciem środkową linią. Ta taktyka okazała się strzałem w dziesiątkę – jej efektem było zniszczenie baraków już w 20. minucie, co z kolei zmusiło Gambit do defensywnej gry. Zaledwie trzy minuty później po wygranej walce na górnej linii Secret mógł cieszyć się ze zwycięstwa i pierwszego miejsca w grupie.

OG 2:0 For The Dream

Fani For The Dream, którzy liczyli przynajmniej na wygraną z OG, mieli do czynienia z nie lada koszmarem. Mistrz The International 8 dosłownie zmiażdżył swoich oponentów, zmuszając ich do poddania się gdy na zegarze widniała 13. minuta. Druga potyczka nie była już aż tak błyskawiczna, co wcale nie oznacza, że For The Dream miało wiele do powiedzenia. Ciągła presja OG zapewniła mu wyraźną przewagę i w 23. minucie FTD zdecydowało się wreszcie skapitulować.

To były ostatnie mecze w zbiorze A, ale nie w całej fazie grupowej. Przed nami rozstrzygnięcia w drugim zestawieniu, gdzie o awans do play-offów wciąż walczą Team Aster i compLexity Gaming. Więcej informacji dotyczących ESL One Katowice 2019 znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wygrana MIBR na początku drugiego dnia Legends Stage, FaZe nad przepaścią

Jak na razie katowicki Major ewidentnie nie toczy się po myśli zawodników FaZe Clanu, którzy niespodziewanie przegrali dziś z AVANGAR i są już o krok...