fot. ESL/Jennika Ojala

Gambit rywalem Secret w finale drabinki wygranych ESL One Katowice

Drugi mecz drabinki wygranych ESL One Katowice 2019 zakończony. Tym razem do walki stanęły Fnatic oraz Gambit Esports. Zwycięsko z tego spotkania wyszedł wicelider grupy A, co oznacza, że będzie miał okazję do rewanżu na Secret za porażkę w dzisiejszym meczu fazy grupowej.

Fnatic Fnatic 1:2 Gambit Esports

Każde ze starć serii rozpoczęło się lepiej dla Gambit Esports, ale nie zawsze udawało im się utrzymać przewagę do końca. Taki scenariusz miał miejsce już w inaugurującej mecz potyczce. Rosyjsko-białoruska piątka miała nie lada przewagę w złocie, a do tego jako pierwsza zdobyła Roshana i baraki, a mimo to seria teamfightów wygranych przez Fnatic pozwoliła pomarańczowo-czarnym wrócić do gry, a nawet sięgnąć po premierowe zwycięstwo.

Tyle szczęścia Fnatic nie miało już w dwóch kolejnych potyczkach. W drugiej bitwie Gambit wypracował sobie jeszcze bardziej pokaźną przewagę już we wczesnej fazie. Po pół godziny gry reprezentanci Rosji byli warci o 25 tysięcy złota więcej. To właśnie w tym momencie Fnatic postanowiło skapitulować i pozwolić na wyrównanie.

Decydująca bitwa rozpoczęła się lepiej dla Fnatic, ale w dwudziestej minucie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Gambit. Sześć minut później zespół Artioma „fng” Barshacka zdobył pierwsze baraki. Kolejny krok w kierunku zwycięstwa ekipa z Rosji wykonała w 35. minucie zabijając Roshana i dwóch rywali. Wkrótce po tym Gambit rozpoczął spawn mega creepów i Fnatic znalazło się w opałach, z których nie potrafiło się już wydostać. Jeszcze przed upływem 40. minuty Andrey „Afoninje” Afonin i kompani mogli cieszyć się z awansu do finału drabinki wygranych.

To koniec meczów ESL One Katowice 2019 na dziś. Jutro akcja przeniesie się do Spodka, gdzie na początek zostaną rozegrane pierwsze starcia drabinki przegranych. Jako pierwsi na arenę wyjdą gracze OG i Teamu Aster, a wkrótce po nich do walki staną Chaos E.C. i Mineski. Harmonogram i drabinkę fazy pucharowej oraz inne informacje dotyczące katowickiego turnieju Doty 2 znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

devils.one wygrywa pierwsze spotkania w NoxFire League Season 2

Zaprezentowana niedawno drużyna devils.one rozegrała dziś dwa mecze w ramach NoxFire League Season 2 i w obu spotkaniach okazała się lepszą. Wiktor "T...