Turnieje z serii Intel Challenge stały się już nieodłącznym elementem Intel Extreme Masters Katowice, nic więc dziwnego, że i w tym roku dane nam będzie zobaczyć w akcji czołowe kobiece drużyny CS:GO z całego świata. Dziś, niespełna tydzień przed startem zmagań, poznaliśmy podział na grupy, w jakich mierzyć się ze sobą będą poszczególne zawodniczki, w tym także Polka.

Mowa tutaj o Julii "bullet girl" Kurzyńskiej, która kontynuuje grę ze składem Crowns, znanym wcześniej jako Squared Prospect. 24-latka i jej koleżanki awans zapewniły sobie dopiero w ostatnich eliminacjach, na zawodach głównych nie będą miały jednak chwili wytchnienia. W tej samej co one grupie znalazły się bowiem także m.in. zawsze groźne reprezentantki Beşiktaş Esports, a także CLG Red. Ten drugi zespół będzie zresztą pierwszym rywalem Kurzyńskiej  spółki. W drugim zbiorze znajdziemy natomiast chociażby obrończynie tytułu z Dignitas oraz miksowe Assassins Michaely "mimi" Lintrup.

Podział na grupy i pary pierwszej rundy prezentują się następująco:

Grupa A Grupa B
Assassins Dignitas Beşiktaş Esports Carnage Esports
Orgless TiMe DaS LiNdAs CLG Red Crowns

Dignitas vs Orgless CLG Red vs Crowns
Assassins vs TiMe DaS LiNdAs Beşiktaş Esports vs Carnage Esports

Intel Challenge Katowice 2019 odbędzie się między 28 lutego a 3 marca. Łączna pula nagród wyniesie 50 tysięcy dolarów, z czego dla zwyciężczyń wielkiego finału przewidziano 25 tysięcy.