Po kilku miesiącach przerwy od profesjonalnego grania Markus "pronax" Wallsten wraz z Andreasem  "znajderem" Lindbergiem reaktywował Team Ancient. Z tej okazji pierwszy z wyminionych prowadzi sesję AMA w serwisie Reddit. Postanowiliśmy wyselekcjonować najciekawsze wypowiedzi 27-letniego prowadzącego.

Swego czasu pojawiła się plotka o tym, że po odsunięciu od składu Finna "karrigana" Andersena FaZe Clan rozważał zakontraktowanie Wallstena. Sam zainteresowany potwierdził, iż organizacja rzeczywiście nawiązała z nim kontakt. Warto wspomnieć, że jako pierwszy donosił o tym francuski dziennikarz neL, a wielu obserwatorów sceny zarzucało mu podawanie fałszywych informacji. – To prawda, że FaZe zapytało mnie czy byłbym zainteresowany grą z nimi i przez chwilę myślałem, że wystąpię na Majorze w Katowicach. Niemniej jednak większość graczy wolała AdreNa. On jest bardzo dobrym zawodnikiem, więc nie mam im tego za złe, ale uwielbiałbym powrót do gry – wyjaśnił Szwed.

Trzykrotny triumfator Majora przyznał, że w przeszłości miał możliwość dołączenia do Ninjas in Pyjamas. – Tak, miałem od nich ofertę, ale wówczas byłem już zaangażowany w inny projekt – GODSENT – wytłumaczył. Weteran został zapytany o to, jakie jego zdaniem zmiany powinny zajść na szwedzkiej scenie, lecz nie wskazał na żaden konkretny ruch kadrowy. – Ludzie muszą przestać mówić i przejść do czynów. Idąc dalej, strzelec odniósł się do sytuacji Fnatic, które przedwcześnie zakończyło swoją przygodę z Intel Extreme Masters Katowice 2019. – Nie wydaje mi się, aby koniecznie musieli przeprowadzić zmiany w składzie czy też zmienić swoje podejście do gry, gdyż wyglądali obiecująco na turniejach przed Majorem – zakończył pronax.

W październiku ubiegłego roku Wallsten oraz Mikail "Maikelele" Bill opuścili Chaos Esports Club, gdyż duet przejawiał chęci do sformowania międzynarodowej piątki. Ostatecznie ze wspólnych planów nic nie wyszło, a 27-latek wytłumaczył dlaczego tak się stało. – W tamtym czasie dostałem ofertę od Imperial, a oni już wcześniej zdecydowali, że będą testować ottoNad, więc nie chcieli dać szansy Maikelele rozpoczął. – Nie było zbyt wielu możliwości do tego, żebyśmy razem dołączyli do jednego zespołu. Postanowiłem spróbować swoich sił w międzynarodowej drużynie i grałem z Imperial przez krótki czas, a w międzyczasie Maikelele znalazł swoje miejsce w NoChance.

Ancient będziemy mogli obserwować m.in. w zamkniętych kwalifikacjach do LOOT.BET HotShot Series Season 2.