Za nami ostatni już turniej eliminacyjny do World Electronic Sports Games 2018. Po miejsce na światowych finałach sięgnęło 5POWER Gaming, które w chińskich kwalifikacjach ostatniej szansy dość niespodziewanie pokonało ViCi Gaming.

Pierwotnie owych kwalifikacji miało w ogóle nie być, ale niedawno WESG postanowiło przekazać na ich poczet jeden ze slotów przeznaczonych pierwotnie dla zaproszonych drużyn. Do walki stanęły więc cztery formacje z Chin, które w październiku ubiegłego roku nie przebrnęły przez główne krajowe zmagania. Najmocniejsze z tego grona wydawało się oczywiście ViCi, które jeszcze niedawno rywalizował na katowickim Majorze, ale tym razem nie zdołało zagwarantować sobie awansu. Na drodze VC stanęło 5POWER, które w finale pokonało wyżej notowanych rywali 2:0, chociaż warto zaznaczyć, że obie mapy tego starcia były bardzo wyrównane, zaś na drugiej z nich byliśmy świadkami aż trzech dogrywek i wszystko zakończyło się dopiero przy wyniku 25:22.

Na ten moment lista uczestników światowych finałów WESG 2018 prezentuje się następująco:

Absolute Altima 5POWER Gaming AGO Esports
ALPHA Red BTRG Gaming Chiefs eSports Club CyberZen
Denial Esports ENCE eSports Fnatic FrostFire
Furious Gaming G2 Esports Ghost Gaming Imperial e-Sports
Isurus Gaming k23 MIBR Movistar Riders
MVP PK NASR eSports OpTic Gaming Revolution
Russia Team Singularity Team1 TNC Pro Team
Valiance & Co Viva Algeria Windigo Gaming

Wolny pozostał już jeden slot, który przekazany zostanie zaproszonej przez organizatorów drużyny. Światowe finały World Electronic Sports Games 2018 odbędą się w marcu przyszłego roku i w sumie wezmą w nich udział trzydzieści dwie drużyny. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 890 tysięcy dolarów, z czego triumfator zgarnie 500 tysięcy.