fot. ESL/Bart Oerbekke

ESL One Katowice: OG wciąż w walce! Triumfator TI8 pokonuje NiP po reverse sweepie

Dla Ninjas in Pyjamas ESL One Katowice 2019 powered by Intel dobiegł końca. Zespół Petera „ppd” Dagera mimo prowadzenia 1:0 nie podołał OG, które po reverse sweepie utrzymało się w walce o mistrzostwo katowickiego turnieju Doty 2.

Ninjas in Pyjamas 1:2 OG

Po pierwszej krwi przelanej przez NiP do ataku ruszyło OG, które w ósmej minucie wyszło na prowadzenie w zabójstwach i do tego zgarnęło pierwszą wieżę. Ninjas in Pyjamas odpowiedzieli zniszczeniem dwóch struktur i aż do 25. minuty oglądaliśmy nieustanną wymianę ognia. Wówczas niespodziewany teamwipe na OG wysunął zespół ppd na prowadzenie, które w przeciągu pięciu minut wzrosło z czterech do siedemnastu tysięcy. Od tego momentu triumfator OG nie miał już nic do powiedzenia i w 35. minucie postanowił oddać zwycięstwo.

Już pierwsza minuta starcia po przerwie przybliżyła Ninjas in Pyjamas w kierunku ostatecznego triumfu. NiP zdobywając dwa wczesne zabójstwa wysunął się na delikatne prowadzenie, a po podwojeniu swojego dorobku fani formacji wyczuwali zwycięstwo w powietrzu. Los jednak chciał inaczej i w kolejnych minutach OG wyrównało wynik eliminacji, a przed 20. minutą różnica w wartości obu drużyn przekroczyła 8 tysięcy na korzyść Johana „N0taila” Sundsteina i kompanów. Różnicę było też widać w zniszczonych wieżach – podczas gdy OG zniszczyło wszystkie wieże drugiego tieru, NiP pozbył się tylko jednej struktury. Tuż przed upływem pół godziny gry OG wdarło się na high ground i dosłownie sekundy później Ninjas in Pyjamas oddało wygraną rywalom.

Rozstrzygająca potyczka rozpoczęła się lepiej dla OG, które przelało pierwszą krew w niespełna pół minuty po pojawieniu się run. Dopiero po dziesiątej minucie jednak zespół N0taila wysunął się na ponad dwutysięczne prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. Już w 24. minucie OG zdobyło pierwsze baraki, a zaledwie trzy minuty później po pokonaniu trzech oponentów zmusili ich do poddania się.

To koniec dzisiejszych zmagań ESL One Katowice 2019. Kolejne emocje związane z katowickim turniejem Doty 2 rozpoczną się już jutro o 12:00. W drugim meczu drugiej rundy drabinki przegranych do walki staną Fnatic oraz Mineski, a po tym meczu na arenie zobaczymy Michała „Nishę” Jankowskiego. Pełny harmonogram ESL One Katowice 2019 powered by Intel znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LEC: Fnatic niszczy Origen w ostatnim z dzisiejszych meczów

Kolejna seria zwycięstw przerwana! Tym razem to zawodnicy Origen, którzy od pięciu spotkań nie ponieśli porażki i zakończyli niesamowitą passę G2 Espo...

>