fot. ESL/Bart Oerbekke

Pierwszy występ Nishy w Spodku! Pora na kolejny dzień z ESL One Katowice

Spośród dwunastu uczestników ESL One Katowice 2019 powered by Intel już tylko pięciu pozostało w walce o mistrzowski tytuł. Wśród nich jest Team Secret, który po świetnej fazie grupowej i pierwszym meczu play-offów zapewnił sobie awans do finału drabinki wygranych. Choć wczoraj Michał „Nisha” Jankowski i kompani mieli wolne od gry, dzisiaj po raz pierwszy zobaczymy ich na arenie w Spodku. Przed nami kolejny dzień ESL One!

Fnatic
Fnatic vs Mineski
12:00

Dzisiejszą rywalizację zainauguruje starcie dwóch reprezentantów południowo-wschodniej Azji, czyli Fnatic oraz Mineski. Obydwie drużyny trafiły do różnych grup i rozpoczęły zmagania w odpowiednio drabince wygranych i przegranych, ale los postanowił połączyć je w tym miejscu. Przegrany tego pojedynku pożegna się z ESL One Katowice, zaś zwycięzca podejmie OG w walce o finał drabinki wygranych. I na odpoczynek nie będzie miał dużo czasu, bowiem ten mecz również czeka nas dzisiaj.

Team Secret
vs Gambit Esports
15:50

Następnie do walki stanie Team Secret, którego rywalem będzie Gambit Esports. Dla niektórych zaskoczeniem może być już tak wysokie miejsce rosyjsko-ukraińskiej piątki, ale patrząc na fazę grupową znalazła się tam w pełni zasłużenie. Choć Virtus.pro wolało wziąć udział w zawodach w Chinach, region CIS po raz kolejny ma godnego reprezentanta na katowickim turnieju Doty 2. Pytanie tylko, czy Gambit uda się powstrzymać międzynarodowy superskład, który już w tym roku odniósł niebanalne sukcesy. Zwłaszcza, że to nie pierwsze starcie tych ekip na ESL One Katowice 2019, a w poprzednim Secret dość gładko rozprawił się z rywalami ze wschodu.

Fnatic/Mineski
vs OG
19:45

Na koniec dnia w akcji zobaczymy wygranego meczu Fnatic z Mineski w starciu z OG. Wczoraj triumfatorowi TI8 udało się uniknąć eliminacji dzięki wygranej z Ninjas in Pyjamas po reverse sweepie. Mimo to wciąż musi mieć się na baczności, bo na drodze do mistrzostwa jeszcze trzy mecze, a w każdym kolejnym czeka go coraz trudniejszy rywal. Coraz trudniejszy nie oznacza jednak tego samego, co nieosiągalny – już podczas fazy grupowej OG dość łatwo pokonało Mineski i jeśli to zespół Johana „Pieliedie” Åströma zdoła zwyciężyć Fnatic, będziemy mieli pewien zarys tego, co może wydarzyć się w meczu trzeciej rundy LB.

Mecze ESL One Katowice 2019 będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Po pełny harmonogram, wyniki dotychczas rozegranych meczów, drabinkę play-offów oraz inne informacje zapraszamy Was do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Już dziś startuje polska edycja ESL Katowice Royale!

Stu polskich zawodników stanie dzisiaj do walki w ramach ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite Polish Edition. Gracze znad Wisły będą występować w...