Dzisiejszej nocy rozpocznie się piąty tydzień League of Legend4s Championship Series. Podczas pierwszego dnia zobaczymy kluczowy pojedynek dla układu tabeli, gdyż znajdujące się na drugim i trzecim miejscu Cloud9 oraz FlyQuest spotkają się w bezpośrednim starciu. Ciekawie zapowiada się także pojedynek podupadłych ekip Counter Logic Gaming oraz TSM-u.

100 Thieves vs OpTic Gaming
23:00

Pierwszym starciem piątego tygodnia LCS będzie spotkanie 100 Thieves z OpTic Gaming. Oba zespoły nie prezentują się najlepiej od początku sezonu. Formacja Zaqueriego "aphromoo" Blacka traktowana była jako jeden z faworytów do walki o tytuł mistrzowski, a jej dzisiejsi rywale mieli nawiązać walkę o górną część tabeli po przeprowadzeniu zmian w składzie. Jak się jednak okazało, obie ekipy nie potrafią znaleźć swojego rytmu. Dzisiejszy pojedynek może być ostatnią szansą na rozpoczęcie nadrabiania strat do czołówki, do której jednak wciąż bardzo daleko.

Team Liquid vs Echo Fox
00:00

O powiększenie przewagi nad pozostałymi drużynami Team Liquid zagra z Echo Fox. Po czterech tygodniach ekipa Nicolaja "Jensena" Jensena wręcz dominuje swoich rywali, a dopiero wpadka z TSM-em przerwała serię siedmiu zwycięstw z rzędu. Trudno jest mieć jakiekolwiek zarzuty do gry tej drużyny, ale naprzeciwko niej stanie dziś drużyna, która nie ma na sobie żadnej presji. Z jednej strony nad Echo Fox nie ciążą żadne oczekiwania, ale ewentualne zwycięstwo z TL może zbudować nowy obraz tej formacji.

Golden Guardians vs Clutch Gaming
01:00

Swojego blasku szukają też Golden Guardians oraz Clutch Gaming. Zespół Henrika "Froggena" Hansena stawiany był wśród faworytów do zajęcia miejsca w czołówce tabeli, jednak na ten moment drużyna ta ledwo nawiązuje rywalizację z teoretycznie słabszymi rywalami. Mecz przeciwko CG będzie ostatnią szansą na przekonanie do siebie fanów i ekspertów. Mimo trzech zwycięstw w ostatnich czterech meczach GGS wciąż ma wiele do udowodnienia, a bardzo słabo dysponowany przeciwnik może być do tego idealną okazją.

Cloud9 vs FlyQuest
02:00

Niesamowicie ważnym pojedynkiem w kontekście układu tabeli będzie mecz pomiędzy Cloud9 a FlyQuest. Choć mało kto wierzył w tę drugą ekipę, to do tej pory prezentuje się ona wyjątkowo dobrze, pokonując m.in. TSM czy 100 Thieves, które nie tak dawno temu walczyły o mistrzostwo. Jej rywale znajdują się obecnie na podium, tuż za Teamem Liquid. Oznacza to, że w przypadku wygranej, C9 może nawet dogonić głównego konkurenta, lecz na drodze zespołu Erica "Licorice'a" Ritchiego stoi podbudowane obecną formą FlyQuest.

Counter Logic Gaming vs TSM
03:00

Na zakończenie pierwszego dnia tej kolejki LCS dane nam będzie zobaczyć starcie dwóch legend północnoamerykańskiej sceny League of Legends. Zarówno Counter Logic Gaming, jak i TSM od bardzo dawna nie potrafią znaleźć swojego rytmu meczowego, który pozwoliłby na powrót do tradycyjnej walki o mistrzostwo. Po pojawieniu się franczyzy oba składy przechodzą ogromny kryzys, z którego nie mogą podnieść się do teraz. Mimo to, pojedynki CLG z TSM-em zawsze będą miały w sobie wiele emocji, których miejmy nadzieję nie zabraknie i tym razem.

Transmisję z wiosennego splitu LCS 2019 będziecie mogli oglądać na oficjalnej stronie lolesports.com. Harmonogram, wyniki, składy drużyn oraz wszelkie inne informacje na temat LCS 2019 Spring znajdziecie w naszej relacji tekstowej: