fot. ESL/Helena Kristiansson

Mineski wyeliminowane z ESL One Katowice. Zespół pieliedie nie daje rady Fnatic

Czołowa czwórka ESL One Katowice 2019 powered by Intel wyłoniona. Grono najlepszych czterech drużyn katowickiego turnieju Doty 2 zamknęło Fnatic, które w meczu trzeciej rundy drabinki przegranych pokonało Mineski. Porażka w tej drabince oznacza, że Johan „pieliedie” Åström i spółka zostali wyeliminowani z ESL One.

Fnatic
Fnatic 2:1 Mineski

Spotkanie lepiej rozpoczęło Fnatic, przelewając pierwszą krew oraz niszcząc pierwszą wieżę. Mineski jednak szybko odpowiedziało pierwszą strukturą na midzie. Po upływie kwadransa swoją pozycję coraz wyraźniej rysował zespół pieliedie i w 24. minucie po wyłączeniu aż czterech rywali przejął niemal pełną kontrolę. Różnica w wartości netto wzrosła o blisko dziesięć tysięcy w przeciągu kilku minut, a teamwipe na Fnatic w pozwolił Mineski zniszczyć pierwsze baraki. Niespełna dwie minuty później pomarańczowo-czarni postanowili skapitulować po raz pierwszy.

Po przerwie Mineski starało się jeszcze szybciej wypracować sobie przewagę i choć presja na wieżach pozwoliła pieliedie i spółce po części osiągnąć zamierzony cel, to z czasem poczuli się zbyt pewnie po stronie rywala, który często ich za to karał. Po odrobieniu strat w złocie podopieczni Kima „DuBu” Doo-younga zajęli się destrukcją wież oponentów i z czasem wyrównali w pełni sytuację na mapie. W 33. minucie po wygranej walce zdobyli Roshana, a blisko cztery minuty później pierwsze baraki. Po utracie trzech graczy w 40. minucie Mineski poddało się, sprowadzając wszystko do Bo1.

Pierwszą wieżę w decydującej bitwie zdobyło Mineski, ale w 13. minucie na prowadzenie wysunęło się Fnatic dzięki wygranemu teamfightowi. Kim „Febby” Yong-min próbował ugrać coś przy Roshanie podjętym przez pomarańczowo-czarnych, ale plany Koreańczyka spaliły na panewce. Fnatic nieustannie powiększało swoją przewagę i w 20. minucie zniszczyło pierwsze baraki, a dwanaście minut później po utracie ostatnich baraków gracze Mineski napisali na czacie „gg” po raz ostatni w tym turnieju.

Dzisiaj czekają nas jeszcze dwa mecze. Dla polskiej publiczności znacznie ważniejszy będzie ten najbliższy, bowiem na arenie w Spodku zobaczymy Michała „Nishę” Jankowskiego i jego Team Secret. Ekipa naszego rodaka podejmie Gambit Esports w walce o wielki finał zawodów. Pełny harmonogram i drabinkę play-offów znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ENCE górą, G2 żegna się z katowickim Majorem

Przygoda G2 Esports z katowickim Majorem dobiegła końca. Francuska formacja przegrała dziś bowiem z ENCE eSports, notując trzecią już porażkę w Fazie...