fot. ESL/Adela Sznajder

Fnatic żegna się z ESL One Katowice po porażce z OG

Ostatnie zaplanowane na dziś starcie w ramach ESL One Katowice 2019 powered by Intel dobiegło końca. W meczu OG z Fnatic stawką było miejsce u boku Gambit Esports w finale drabinki przegranych. Do rozstrzygnięcia potrzeba było tylko dwóch potyczek, po których z awansu mógł cieszyć się zespół Johana „N0taila” Sundsteina.

OG
2:0 Fnatic Fnatic

Obie ekipy zaserwowały nam przelew krwi już od samego początku. Po pierwszym zdobytym przez Fnatic zabójstwie zespół Anuchy „Jabza” Jirawonga ruszył z kopyta i w ciągu dziesięciu pierwszych minut prowadził 9:2 w eliminacjach. Pierwsza wieża powędrowała jednak na konto OG i wciąż trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa. Po miażdżącym dla Fnatic teamfighcie w piętnastej minucie na prowadzenie wysunął się triumfator The International 8. Pomarańczowo-czarni nie złożyli broni i blisko jedenaście minut później zdobyli Roshana. Ostatnie słowo należało jednak do OG – w 35. minucie ekipa N0taila zniszczyła pierwsze baraki, a niespełna dwie minuty później zmusiła rywali do poddania.

Przez pierwszych dziesięć minut Fnatic walczyło z OG jak równy z równym, nawet mimo przewagi w złocie tego drugiego. To, co wydarzyło się później, można określić tylko jednym słowem – pogrom. Mistrz TI8 zgarnął Roshana już w 14. minucie, a blisko trzy minuty później już walczył o wejście na high ground rywali. Tę walkę wygrało i ekipa Jabza pożegnała się z barakami na midzie już w 18. minucie. Wraz z utratą trzech graczy bez buybacka w 26. minucie Fnatic nie pozostało już nic innego, jak skapitulować po raz drugi i ostatni w turnieju.

To wszystkie mecze ESL One Katowice 2019 powered by Intel na dzisiaj. Jutro zostaną rozegrane dwa ostatnie pojedynki – najpierw czeka nas spotkanie OG z Gambit Esports, a wygrany tego starcia stanie następnie do walki z Teamem Secret o mistrzostwo katowickiego turnieju Doty 2. Więcej informacji dotyczących ESL One Katowice 2019 znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Richart i mocarzz

ESL Katowice Royale: Richart i Mocarzz wygrywają turniej duetów

Zakończył się pierwszy dzień zmagań w ESL Katowice Royale 2019 - Featuring Fortnite Polish Edition. Turniej przeznaczony dla duetów wygrali Mateusz "R...