Już dzisiejszego wieczora rozpoczniemy rewanżową rundę wiosennego splitu League of Legends Championship Series. W hicie dnia FlyQuest podejmie TSM w walce o utrzymanie w czołowej trójce zestawienia. Ciekawie zapowiada się także pojedynek pomiędzy Teamem Liquid a 100 Thieves, czyli pierwszych finalistów w historii franczyzowej ligi.

Golden Guardians vs Echo Fox
21:00

Na początek kolejnego dnia LCS Golden Guardians zagrają z Echo Fox. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w tym sezonie to popularne Lisy okazały się lepsze. Obecnie sytuacja obu zespołów nie wygląda najlepiej, gdyż znajdują się w dolnej części tabeli. Szczególnie reprezentanci GGS-u nie spisują się najlepiej, a jeszcze przed kilkoma tygodniami typowało się ich jako jednych z faworytów do zdobycia mistrzostwa. Także rewolucja w składzie Echo Fox okazała się porażką, lecz nadzieje związane z awansem do play-offów wciąż się utrzymują. Dzisiejsze starcie może być początkiem biegu jednej z drużyn do górnej części tabeli, jednak o wygraną nie powinno być wcale tak łatwo.

OpTic Gaming vs Clutch Gaming
22:00

Podczas drugiego tygodnia LCS, kiedy OpTic Gaming po raz pierwszy zmierzyło się z Clutch Gaming, o niebo lepiej spisała się ekipa Lee "Crowna" Min-Ho. Oba zespoły podchodzą do bezpośredniego starcia w dobrych nastrojach, gdyż wczoraj doliczyły one kolejne zwycięstwo na swoje konta. Trudno jest wskazać jednoznacznego faworyta, bowiem do tej pory nie poznaliśmy pełni potencjału obu składów. Można zastanawiać się kiedy i czy w ogóle to nastąpi, bo do tej pory reprezentanci obu formacji raczej próbują prześlizgiwać się przez kolejne tygodnie. Clutch Gaming miało dobry start, lecz z czasem zostało zweryfikowane przez rzeczywistość. Mecz z OpTic będzie małym sprawdzianem, który należy zdać, aby wrócić na właściwe tory.

Cloud9 vs Counter Logic Gaming
23:00

W meczu pomiędzy Cloud9 a Counter Logic Gaming faworyt jest jeden i nikogo to nie dziwi. CLG w ostatnim czasie prezentuje się bardzo słabo, dlatego też to ekipa Zachary'ego "Sneaky'ego" Scuderiego wydaje się znajdować w lepszej pozycji przed tym pojedynkiem. Jej mecze są zawsze chaotyczne i pełne akcji, ale ostatecznie to półfinaliści Mistrzostw Świata wychodzą z tego bałaganu zwycięsko. Nie inaczej powinno być w dzisiejszym starciu z CLG. Trudno jest spodziewać się innego wyniku, gdy zespół Trevora "Stixxaya" Hayesa ma tak duże problemy z najprostszymi elementami taktycznymi. Być może uda mu się nawiązać jakąś rywalizację z C9, lecz nie można spodziewać się, że będzie to łatwe spotkanie.

FlyQuest vs TSM
00:00

Kluczowym meczem dla układu tabeli będzie spotkanie FlyQuest z TSM. Obie formacje znajdują się obecnie na trzeciej lokacie, przez co bezpośrednie starcie wyłoni nam zespół, który pozostanie na podium. Tak naprawdę na ten moment o wiele bardziej przekonuje nas drużyna Eugena "Pobeltera" Parka, bowiem mało kto spodziewał się, że osiągnie ona taki sukces. Z drugiej strony jednak TSM to jedyna ekipa, która powstrzymała Team Liquid podczas wiosennego splitu. Trudno jest przewidzieć wynik tego starcia, gdyż wydaje się, że Soren "Bjergsen" Bjerg i reszta w końcu zaczynają się rozpędzać i jak najbardziej będą w stanie powalczyć jak równy z równym z FlyQuest.

Team Liquid vs 100 Thieves
01:00

Na zakończenie piątego tygodnia Team Liquid zmierzy się z 100 Thieves. Uczestnicy Mistrzostw Świata w ciągu ostatnich tygodni prezentują zupełnie odmienną formę, gdyż ekipa Yilianga "Doublelifta" Penga miażdży każdego po kolei, a jej dzisiejsi rywale tułają się po dolnej części tabeli z jedynie trzema zwycięstwami. Trudno jest mówić, że 100T ma jakiekolwiek szanse, lecz wciąż należy pamiętać, że spotkania tych drużyn mają swój specyficzny klimat i kto wie, może doczekamy się zaskoczenia.

Transmisję z wiosennego splitu LCS 2019 będziecie mogli oglądać na oficjalnej stronie lolesports.com. Harmonogram, wyniki, składy drużyn oraz wszelkie inne informacje na temat LCS 2019 Spring znajdziecie w naszej relacji tekstowej: