fot. ESL/Adela Sznajder

Gambit w wielkim finale! OG żegna się z ESL One Katowice

Już wiemy, kto dołączy do Teamu Secret w wielkim finale ESL One Katowice 2019 powered by Intel. W finale drabinki przegranych lepsze okazało się Gambit Esports, które pokonało OG wynikiem 2:0. Porażka w tym meczu oznacza, że formacja Johana „N0taila” Sundsteina kończy swoją przygodę z katowickim turniejem Doty 2 na najniższym stopniu podium.

Gambit Esports
2:0 OG

Początek meczu wyglądał obiecująco dla OG po pierwszej krwi dla Jesse „JerAxa” Vainikki jeszcze przed pojawieniem się run i potrojenia swojego konta eliminacji w przeciągu dwóch kolejnych minut. Z czasem jednak Gambit radziło sobie coraz lepiej i nawet mimo zdobycia Roshana przez OG rosyjsko-białoruska piątka wyrównała stan złota, a w 24. minucie po wygranym teamfighcie miała przewagę w złocie. Każdy kolejny teamfight pogłębiał deficyt w wartości netto, a po utracie trzech baraków w 38. minucie OG znalazło się pod ścianą. Teamwipe N0taila i spółki trzy minuty później był gwoździem do ich trumny w pierwszej potyczce.

Po przerwie oglądaliśmy w zasadzie lustrzane odbicie początkowej bitwy – pierwszą krew przelał Jerax, a w przeciągu kilku kolejnych minut OG zdobyło jeszcze kilka fragów. Wraz z upływem czasu ekipa z Rosji zaczęła odrabiać straty, zapewniając nam kolejne ciekawe widowisko. Więcej zniszczonych wież mieli co prawda reprezentanci Europy, ale ich zbyt agresywna gra była karana raz po raz. Gambit w końcu dopięło swego i po teamfighcie na midzie objęło prowadzenie, które wzrosło do blisko dziesięciu tysięcy w zawrotnym tempie. Na rozstrzygnięcie musieliśmy czekać ponownie do 42. minuty – wówczas po utracie trzech graczy bez buybacków OG musiało uznać wyższość Gambit.

Przed nami ostatnie spotkanie w ramach ESL One Katowice 2019 powered by Intel. Jego stawką będzie mistrzostwo katowickiego turnieju Doty 2, a powalczą o nie OG oraz Team Secret. Więcej informacji dotyczących zawodów Doty 2 rozgrywanych w stolicy Górnego Śląska znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
100 Thieves

Rundę rewanżową czas zacząć – wieczorem ostatnie mecze piątej kolejki LCS

Już dzisiejszego wieczora rozpoczniemy rewanżową rundę wiosennego splitu League of Legends Championship Series. W hicie dnia FlyQuest podejmie TSM w w...