Wygląda na to, że nieudany występ NRG Esports w drugiej fazie katowickiego Majora poskutkuje zmianami kadrowymi w amerykańskiej formacji. Wiele źródeł podaje bowiem, że nowym członkiem składu miałby zostać pozostający ostatnio na bezrobociu Tarik “tarik” Celik.

Co więcej, jak podają m.in. VPEsports oraz Jarek "DeKay" Lewis, cała transakcja miała zostać już nawet sfinalizowana, zaś 23-latek miał podpisać wszystkie potrzebne dokumenty. Jeżeli faktycznie by do tego doszło, to dla tarika byłby to powrót na scenę po ponad miesięcznej przerwie. Przypomnijmy, że od lipca ubiegłego roku Amerykanin pozostaje związany z MIBR, jednak po serii rozczarowujących występów został on kilka tygodni temu przesunięty na ławkę rezerwowych. Długo wydawało się, że kolejnym przystankiem w jego karierze będzie compLexity Gaming, ale ostatecznie strony nie doszły do porozumienia, zaś Celik pozostał poza grą.

Wraz z ewentualnym przyjściem nowego zawodnika w składzie zabrakłoby miejsca dla Jacoba "FugLy'ego" Mediny, który jest najstarszym pod względem stażu członkiem NRG. 24-letni lurker pod skrzydła rodzimej organizacji trafił jeszcze w 2016 roku, wcześniej reprezentując m.in. Team Liquid oraz Counter Logic Gaming. Wraz ze swoim dotychczasowym pracodawcą sięgnął m.in. po triumf w cs_summit 3, a także dotarł do półfinału Esports Championship Series Season 5. Na początku roku natomiast Amerykanin i jego koledzy wywalczyli historyczny awans na Majora, ale nie udało im się tam zagwarantować sobie przepustki na kolejną imprezę tej rangi.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład NRG Esports będzie prezentować się następująco:

  • Damian „daps” Steele
  • Vincent „Brehze” Cayonte
  • Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • Ethan „nahtE” Arnold
  • Tarik “tarik” Celik
  • Chet „ImAPet” Singh – trener