Katowice, jak co roku, goszczą nie tylko najlepszych graczy męskiego Counter-Strike'a, ale również czołowe przedstawicielki kobiecej sceny. Właśnie dziś rusza Intel Challenge Katowice 2019, podczas którego o tytuł najlepszej ekipy na świecie powalczy osiem żeńskich formacji.

Wśród nich znalazło się miejsce również dla Crowns Esports Club, czyli drużyny Julii "bullet girl" Kurzyńskiej. Polka i jej koleżanki w ubiegłym roku niespodziewanie dotarły aż do wielkiego finału i tym razem chciałby zapewne co najmniej powtórzyć ten sukces, ale łatwo nie będzie. Już na starcie zmierzą się one bowiem z zawsze groźnym CLG Red, zaś w swojej grupie mają również m.in. Beşiktaş Esports.

To jednak grupa B, wszystko zaś zainauguruje grupa A, w której rywalizować będą chociażby obrończynie tytułu z Dignitas. Zespół Emmalee "EMUHLEET" Garrido także i tym razem uchodzi za głównego faworyta i trudno sobie wyobrazić, by poległ już na starcie z miksowym Orgless. Groźniejszą przeszkodą mogą być ewentualnie Brazylijki z paiN Gaming, które w 2018 roku, wtedy jeszcze jako Keyd Stars, zaprezentowały się z całkiem niezłej strony.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

28 lutego
11:00 Dignitas vs Orgless BO1
11:00 Assassins vs paiN Gaming BO1
12:10 CLG Red vs Crowns Esports Club BO1
12:10 Beşiktaş Esports vs Carnage Esports BO1
13:20 mecz wygranych grupy A BO1
13:20 mecz wygranych grupy B BO1
14:30 mecz przegranych grupy A BO3
14:30 mecz przegranych grupy B BO3
18:00 decydujący mecz grupy A BO3
18:00 decydujący mecz grupy B BO3

Po więcej informacji na temat Intel Challenge Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.