STS
LPL Nike

Nike zostaje oficjalnym sponsorem odzieżowym LPL

W listopadzie informowaliśmy was o tym, że Nike prawdopodobnie nawiąże współpracę z LoL Pro League. Dziś potwierdzono tę informację, jednak na innych zasadach niż było o tym mówione wcześniej. Według poprzednich danych podanych przez Lanxiongsports, umowa pomiędzy Nike a LPL miała zostać podpisana na pięć lat, a jej wartość wynosić miliard juanów, czyli około 144 […]

W listopadzie informowaliśmy was o tym, że Nike prawdopodobnie nawiąże współpracę z LoL Pro League. Dziś potwierdzono tę informację, jednak na innych zasadach niż było o tym mówione wcześniej.

Według poprzednich danych podanych przez Lanxiongsports, umowa pomiędzy Nike a LPL miała zostać podpisana na pięć lat, a jej wartość wynosić miliard juanów, czyli około 144 milionów dolarów. Jak wynika z informacji VPesports, suma ta ma być o wiele niższa. Oficjalnie potwierdzono także, iż współpraca ta potrwa przez co najmniej cztery lata.

Jak wiadomo, zespoły grające na co dzień w LPL mają swoje umowy z innymi sponsorami. W związku z tym mogą one pokazywać się w strojach stworzonych przez inne firmy, jednak podczas oficjalnych spotkań muszą występować w ubraniach Nike takich, jak koszulki, spodnie, buty czy bluzy. Ciekawie wygląda jednak sprawa Snake Esports, gdyż organizacja ta została wykupiona przez Li-Ning, firmę produkująca m.in. odzież sportową. W związku z tym dojść miało do porozumienia pomiędzy nią a Nike, jednak nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na jego temat.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Stats

Stats dominuje grupę A na IEM Katowice w SC2

Rozegrano już wszystkie spotkania grupy A turnieju StarCraft 2 na IEM Katowice 2019. Pożegnano tym samym trzech zawodników, którzy odpadli właśnie z w...