Wprawdzie katowicki Major nie dobiegł jeszcze końca, ale już doczekaliśmy się pierwszych znaczących ruchów powiązanych z występem w stolicy Górnego Śląska. Po zakończeniu zmagań w Fazie Nowych Legend bez choćby jednego zwycięstwa NRG Esports zdecydowało się zakontraktować Tarika "tarika" Celika. Jednocześnie na ławce zespołu wylądował Jacob "FugLy" Medina

Amerykanin wraz z początkiem 2019 roku został odsunięty od głównego składu MIBR-u, jednak jak pokazał czas, niedługo przyszło mu czekać na znalezienie nowego pracodawcy. Rękę w stronę 23-letniego gracza wyciągnęło NRG. O potencjalnych zmianach w formacji reprezentującej Amerykę Północną mówiło się zresztą od razu, gdy tylko ta pożegnała się z Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major. Za najbardziej winnego bardzo kiepskiego występu w Fazie Nowych Legend uznano FugLyego, który reprezentował barwy drużyny zza oceanu przez prawie trzy lata. Doświadczony gracz wraz ze swoimi kolegami nie tylko nie zdołali wywalczyć awansu do play-offów imprezy, ale także z uwagi na brak choćby jednego zwycięstwa zostali zmuszeni rozpoczynać następny turniej tej rangi od zamkniętych kwalifikacji do Minora.

Sam tarik spędził w MIBR niespełna sześć miesięcy do momentu, w którym wylądował na ławce. Jego los został jednak przesądzony w momencie pozyskania przez brazylijską organizację João "felpsa" Vasconcellosa, który poleciał z zespołem na Majora w Polsce. W trakcie swojej przygody Amerykanin z tureckim paszportem dotarł między innym do półfinału FACEIT Majora oraz zainkasował drugą lokatę podczas finałów szóstego sezonu Esports Championship Sereies.

W tej sytuacji skład NRG Esports prezentuje się następująco:

  • Damian „daps” Steele
  • Vincent „Brehze” Cayonte
  • Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • Ethan „Ethan” Arnold
  • Tarik “tarik” Celik
  • Chet „ImAPet” Singh – trener

Pierwsza okazja do zobaczenia tarika w nowych barwach prawdopodobnie nadejdzie pod koniec marca, gdy NRG wybierze się do Szanghaju na StarSeries i-League Season 7.