Dziś trzeci i jednocześnie ostatni dzień Intel Challenge Katowice 2019. Oznacza to, że już po południu poznamy triumfatorki kobiecego turnieju CS:GO, które zgarną główną nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów. W wielkim finale naprzeciwko siebie staną dwie ekipy z Ameryki Północnej, w tym także obrończynie tytułu z Dignitas.

Carolynn "artStar" Noquez i spółka nie bez problemów przebrnęły przez fazę grupową, niespodziewanie przegrywając z miksowym Assassins. Później jednak zawodniczki radziły sobie już o wiele lepiej i w pokonanym polu zostawiły paiN Gaming oraz przede wszystkim swoje główne rywalki w walce o tytuł, Beşiktaş Esports. Co ciekawe, także przeciwniczki podopiecznych Davida "Xp3" Garrido z CLG Red zdążyły poznać już smak porażki, przegrywając... właśnie z Beşiktaşem. Tak czy inaczej, niezależnie od tego, kto wygra, wiemy już, że nikt nie powtórzy wyczynu Teamu Dignitas z ubiegłego roku, gdy zespół ten przebrnął przez całe zawody niepokonany.

Równolegle toczyć się będzie także rywalizacja o miejsce na najniższym stopniu podium i przeznaczoną dla niego kwotę 8 tysięcy dolarów. W swoistym meczu pocieszenia zobaczymy w akcji m.in. zawodniczkę polskiego pochodzenia, Klaudię "klaudię" Beczkiewicz, która wraz ze swoim Assassins zmierzy się z Beşiktaşem. Pod banderą tureckiej organizacji występują chociażby Zainab "zAAz" Turkie i Julia "juliano" Kiran, czyli wielokrotnie mistrzynie Intel Challenge, nic więc dziwnego, że to właśnie ich drużyna uchodzić będzie za faworyta tego starcia.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

2 marca

Mecz o 3. miejsce

12:00 Assassins vs Beşiktaş Esports BO3

Wielki finał

12:00 CLG Red vs Dignitas BO3

Po więcej informacji na temat Intel Challenge Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.