W Katowicach mieliśmy powtórkę sprzed roku! Po triumf w kobiecym turnieju CS:GO ponownie sięgnęło Dignitas, które w wielkim finale Intel Challenge wynikiem 2:0 pokonało inną drużynę z Ameryki Północnej, CLG Red. Dzięki temu amerykańsko-kanadyjski skład zgarnął główną nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów.

CLG Red 0 : 2 Dignitas

(Intel Challenge Katowice – wielki finał)
4 4 Mirage 11 16
0 5
10 5 Nuke 10 16
5 6
 Inferno 

Mecz finałowy rozpoczął się na wybranym przez CLG Red Mirage'u. Pozwalało to więc domniemywać, że to właśnie ten zespół przynajmniej częściowo zdominuje przebieg pojedynku, ale tak się nie stało – od pierwszej do ostatniej minuty wszystko toczyło się bowiem pod dyktando Dignitas. Obrończynie tytułu świetnie radziły sobie po stronie CT i ani razu nie pozwoliły swoim rywalkom na jakikolwiek poważniejszy zryw. Nic więc dziwnego, że tuż przed przerwą oba zespoły dzieliło aż siedem punktów, wobec czego tylko wygrana pistoletówka mogła jeszcze zachęcić reprezentantki Counter Logic Gaming do walki o comeback. Druga runda na pistolety padła jednak łupem Amandy "rain" Smith i spółki, które aż do końca starcia nie zeszły już ze zwycięskiej ścieżki i koniec końców rozgromiły swoje oponentki wynikiem 16:4.

W tych okolicznościach CLG musiało liczyć na dobry wynik na mapie Dignitas, ale bardzo długo wyglądało na to, że nie miało na to szans. Wszystko dlatego, że ubiegłoroczne triumfatorki, podobnie jak podczas wcześniejszej potyczki, miały wszystko pod pełną kontrolą i w pełni wykorzystały wszystkie atuty, jakie na Nuke'u daje strona broniąca. Podopieczne Davida "Xp3" Garrido w momencie zanotowały nawet serię dziewięciu wygranych z rzędu rund i pierwszą połowę kończyły z dość bezpiecznym prowadzeniem 10:5. Nadzieje zawodniczek Counter Logic Gaming odżyły jeszcze po przerwie, gdy zdołały one odrobić cztery punkty i zbliżyły się do swoich oponentek na odległość jednego oczka. Ale na tym ich osiągnięcia się skończyły – grały już tylko rain i jej koleżanki, które po chwili mogły wznieść ręce w geście triumfu.

Końcowa klasyfikacja Intel Challenge Katowice 2019 oraz dokładny podział puli nagród prezentują się następująco:

1. Dignitas 25 000 $
2. CLG Red 12 000 $
3. Beşiktaş Esports 8 000 $
4. Assassins 5 000 $
5-6. Crowns Esports Club, paiN Gaming
7-8. Carnage Esports, Orgless