fot. Vaevictis Esports

Afery z LCL ciąg dalszy. „RoX szydziło oraz gardziło zawodniczkami Vaevictis podczas fazy pick&ban”

W ostatnich tygodniach sporo mówiło się na temat najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends regionu Wspólnoty Niepodległych Państw. Włodarze LCL nie tak dawno temu postanowili wystosować oficjalne ostrzeżenie wobec RoX oraz Vega Squadron za dyskryminację żeńskiego składu Vaevictis eSports. Rosyjski oddział Riot Games nie podał do wiadomości szerszego kontekstu swojej decyzji, więc społeczność założyła, że dyskryminacją w tym przypadku nazwano wykluczenie pięciu postaci wspierających przez RoX oraz celowe przedłużanie gry przez Vega Squadron.

Jeden z pracowników Riot Games zdecydował się jednak podać nieco więcej szczegółów odnośnie ostrzeżenia, które otrzymało RoX. Zgodnie z oświadczeniem, do którego dotarło InvenGlobal, włodarze ligi nie mają prawa karać uczestniczących w rozgrywkach drużyn po prostu za zbanowanie postaci. – W każdych profesjonalnych zmaganiach, profesjonalna drużyna League of Legends może wybierać i wykluczać co tylko chce, aby wykorzystać swoją własną strategię, kontrując tym samym taktyki przeciwnika. 

Co zatem było prawdziwym powodem ostrzeżenia dla RoX? Otóż jak się okazuje, wykluczenie pięciu bohaterów wspierających nie było kontrą na strategię zawodniczek Vaevictis, tylko zwykłym przejawem dyskryminacji wobec płci żeńskiej. – Z zapisu czatu głosowego w grze pomiędzy RoX a Vaevictis, która miała miejsce 16 stycznia, wynika, że RoX używało dyskryminujących zwrotów, szydziło oraz gardziło zawodniczkami Vaevictis podczas fazy pick&ban – kontynuuje pracownik Riot Games. – Po dłuższej analizie wykluczenia pięciu supportów oraz rozmów RoX, doszliśmy do wniosku, że RoX wyłączyło akurat te postacie po to, by upokorzyć Team Vaevictis.

I możemy się kłócić w kwestii tego, czy zakontraktowanie przez Vaevictis zawodniczek, które znacząco odstają od poziomu reprezentowanego przez pozostałe formacje LCL, było dobrą decyzją, jednakże dyskryminacja płciowa oraz brak profesjonalizmu ze strony graczy RoX oraz Vega Squadron bez dwóch zdań są czynami co najmniej niesmacznymi. Kary wystosowane przez Riot Games w tym przypadku wydają się być odpowiednie i ewidentnie powstrzymały pozostałe drużyny w LCL od podobnych zachowań.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czwartkowy rozkład jazdy: AGO z Vitality, Izako Boars kontra VP

Polskie drużyny Counter-Strike: Global Offensive nie dają swoim kibicom ani chwili wytchnienia! Na dzisiejszy wieczór zaplanowano kolejną porcję spotk...

>