Kolejny dzień przynosi nam następny zespół, który wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie pojawi się na światowych finałach World Electronic Sports Games 2018. Tym razem padło na Ninjas in Pyjamas, które kilka tygodni temu otrzymało od organizatorów bezpośrednie zaproszenie.

O tym, że Szwedzi mają wziąć udział w WESG 2018, dowiedzieliśmy się stosunkowo niedawno. O tym, że legendarna formacja została nagrodzona awansem bez konieczności gry w eliminacjach, poinformowano nas bowiem dopiero pod koniec lutego. Radość kibiców NiP-u nie trwała jednak długo, bo dziś okazało się, że się ich ulubieńcy jednak na rozgrywanej na Dalekim Wschodzie imprezie jednak się nie pojawią. Jak możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu, o absencji skandynawskiej piątki miały przesądzić sprawy oczywiste, niemniej nie wiadomo, o co konkretnie chodzi.

Ninjas in Pyjamas to piąty już zespół, który w ostatnim czasie zrezygnował ze startu w World Electronic Sports Games 2018. Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że z powodu problemów wizowych do Chin nie przybędzie Isurus Gaming, ale na przestrzeni zaledwie dwóch dni podobne zawirowania wyeliminowały miksowe k23, MVP PK oraz wicemistrzów ostatniego Majora z ENCE. Tym samym lista uczestników skurczyła się z 32 do 27 drużyn.

W tej sytuacji podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
G2 Esports Denial Esports AGO Esports Absolute
Revolution NASR eSports MIBR FrostFire
Team Singularity OpTic Gaming Furious Gaming
Valiance & Co
Grupa E Grupa F Grupa G Grupa H
Fnatic CyberZen 5POWER Gaming Altima
Movistar Riders Imperial e-Sports BTRG Gaming ALPHA Red
Windigo Gaming Russia TNC Pro Team Chiefs eSports Club
WARDELL N Friends Team1 Viva Algeria

Światowe finały WESG 2018 odbędą się między 11 a 17 marca w Chongqing. Łączna pula nagród zawodów wyniesie 890 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego bronić będzie Fnatic.