Dziś wieczorem powracają zmagania północnoamerykańskiej ligi League of Legends Championship Series. Największym hitem dnia będzie oczywiście pojedynek pomiędzy Cloud9 a Teamem Liquid, który powinien wskazać nam drużynę, znajdującą się obecnie w lepszej formie, a także mającą większe aspiracje do zdobycia tytułu.

Golden Guardians vs Counter Logic Gaming
23:00

W pierwszym meczu siódmej kolejki LCS słabo radzące sobie Golden Guardians zagra z będącym w kiepskiej formie Counter Logic Gaming. Ostatnie tygodnie nie są dobre dla żadnego z dzisiejszych rywali, bowiem jedni i drudzy nie są w stanie zaprezentować pełni swojego potencjału. Wszyscy spodziewali się lepszej dyspozycji zwłaszcza ekipy Henrika "Froggena" Hansena, jednak do tej pory nie przekonała ona nikogo. Po CLG natomiast nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać, dlatego ich dzisiejsze ewentualne zwycięstwo nad GGS nie powinno nikogo zaskoczyć.

Cloud9 vs Team Liquid
00:00

Najważniejszym spotkaniem siódmej kolejki będzie niewątpliwie mecz pomiędzy Cloud9 a Teamem Liquid. Oba zespoły znajdują się na samym szczycie tabeli, lecz to ekipa Nicolaja "Jensena" Jensena prowadzi w zestawieniu. Bezpośredni pojedynek ma pokazać, czy półfinalista Mistrzostw Świata jest w stanie nawiązać rywalizację z mocno odstającym od reszty stawki TL. Ostatnie tygodnie dla obu zespołów są bardzo udane, a dopiero dzisiejszy mecz pomoże określić, która z drużyn zasługuje na najwyższą lokatę.

TSM vs 100 Thieves
01:00

Swój moment znalazł ostatnio TSM, który pomimo bardzo słabego początku, dziś liczy się w walce o miejsce o podium podczas fazy zasadniczej. Dopiero porażka z Cloud9 w poprzedniej kolejce zatrzymała pewnie pędzącą ekipę Sorena "Bjergsena" Bjerga. Nikogo nie powinno dziwić, że wielokrotni mistrzowie okupują trzecią lokatę, bowiem wydaje się, że dzięki dobrej postawie Matthewa "Akaadiana" Higginbothama TSM będzie w stanie sięgnąć po najwyższe cele. 100 Thieves natomiast prezentuje się ostatnio bardzo źle, nie potrafiąc znaleźć formy, która zadowoliłaby fanów i włodarzy organizacji.

Clutch Gaming vs FlyQuest
02:00

Reprezentanci FlyQuest mogą pluć sobie w brodę, bowiem jeszcze nie tak dawno walczyli oni z Cloud9 o drugą lokatę, a dziś znajduą się w podobnym położeniu, co chociażby Golden Guardians. Mimo ostatniej słabszej formy, to wciąż ekipa Eugena "Pobeltera" Parka będzie faworytem w starciu z fatalnym w tym splicie Clutch Gaming. Drużyna Philippe'a "Vulcana" Laflamme'a miała wymarzony początek sezonu, jednak z dnia na dzień radziła sobie coraz słabiej. Cztery zwycięstwa to nie są powodem do dumy, lecz przy dobrym układzie wyników, mogą być dobrym wejściem w walkę o play-offy. Najpierw jednak trzeba zwyciężyć z FlyQuest, które jest ostatnimi czasy o wiele solidniejsze.

Echo Fox vs OpTic Gaming
03:00

Na zakończenie pierwszego dnia Echo Fox podejmie OpTic Gaming. Chciałoby się wierzyć, że spotkanie to przyniesie nam ogrom emocji, jednak wydaje się, że pomimo dużej wagi meczu, nie będziemy do końca zachwyceni z tego, co otrzymamy. Obie ekipy nie prezentują wysokiego poziomu, lecz dzięki wyrównanej sytuacji w tabeli, wciąż mają szansę na awans do play-offów. Bliżej tego jest oczywiście drużyna Lee "Crowna" Min-ho, gdyż znajduje się w nieco lepszej dyspozycji oraz ma o jedno zwycięstwo więcej. To właśnie ona będzie faworytem w dzisiejszym starciu i nikogo nie zdziwi, jeśli jutrzejszej nocy Echo Fox zostanie pozbawione szans na awans.

Transmisję z wiosennego splitu LCS 2019 będziecie mogli oglądać na oficjalnej stronie lolesports.com. Harmonogram, wyniki, składy drużyn oraz wszelkie inne informacje na temat LCS 2019 Spring znajdziecie w naszej relacji tekstowej: