Choć wielu z nas żyje jeszcze wspomnieniami z zakończonego tydzień temu Intel Extreme Masters Katowice 2019, to czas najwyższy skupić się na kolejnych rozgrywkach najlepszych drużyn CS:GO. Podczas startujących jutro światowych finałów World Electronic Sports Games 2018 w akcji zobaczymy tylko kilka z nich, ale na brak emocji na pewno nie będziemy mogli narzekać. Do boju przystąpią bowiem także nasi rodacy z AGO Esports, którzy już awansowali do fazy pucharowej chińskich zmagań.

Los sprawił, iż Polacy trafili do grupy C razem z MIBR, k23 oraz Isurus Gaming. Dwie ostatnie wymienione drużyny musiały się jednak niestety wycofać z rywalizacji ze względu na problemy wizowe, a organizatorzy nie zdołali znaleźć żadnych zastępców. W tej sytuacji Jastrzębie zmierzą się tylko z Brazylijczykami, a stawką tego pojedynku będzie jedynie rozstawienie w play-offach WESG.

W poniedziałek na serwerze pojawią się także zespoły z trzech innych zbiorów, a wśród nich kolejny uczestnik niedawnego Majora w postaci G2 Esports. Francuzi rozpoczną swój ostatni turniej z Alexandre "bodyym" Pianaro w składzie od starcia z Teamem Singularity, a następnie podejmą Revolution. Najciekawsze spotkania bez wątpienia śledzić będziemy mogli natomiast w grupie B, w której znalazły się między innymi OpTic Gaming, Denial Esports oraz miksowy skład Valiance & Co.

Tak wygląda szczegółowy harmonogram pierwszego dnia WESG 2018:

11 marca
05:00 Revolution vs Team Singularity
BO2
Valiance & Co vs NASR eSports
BO2
Denial Esports vs OpTic Gaming
BO2
07:15 MIBR vs AGO Esports
BO2
Furious Gaming vs FrostFire
BO2
09:30 G2 Esports vs Team Singularity
BO2
NASR eSports vs OpTic Gaming
BO2
11:45 Valiance & Co vs Denial Esports
BO2
Furious Gaming vs Absolute
BO2
14:00 G2 Esports vs Revolution
BO2
Denial Esports vs NASR eSports
BO2
16:15 Valiance & Co vs OpTic Gaming
BO2
Absolute vs FrostFire
BO2

Anglojęzyczna transmisja z wybranych spotkań dostępna będzie na oficjalnym kanale WESG na Twitchu. Po więcej informacji na temat światowych finałów WESG 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.