Na początku lutego North rozstało się z Alexandrem "ave" Holdtem, który na przestrzeni prawie całego 2018 roku pełnił rolę szkoleniowca duńskiej formacji. Miejsce doświadczonego 30-latka natychmiast zajął Torbjørn "mithR" Nyborg, który początkowo trafił do drużyny tylko na testy. Skandynawska organizacja dziś poinformowała jednak, iż Nyborg pomyślnie przeszedł okres próbny i na stałe został głównym trenerem ekipy CS:GO.

29-latek w przeszłości trenował między innymi Tricked Esport i ALTERNATE aTTaX, ale praca w North będzie pierwszym sprawdzianem jego umiejętności na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Podczas debiutu lanowego w nowych barwach mithR poprowadził swój zespół do triumfu w GG.BET ICE Challenge, a już pod koniec marca będzie miał kolejną okazję do zaprezentowania nowego oblicza drużyny. To właśnie wtedy North rozpocznie zmagania w ramach StarSeries i-League Season 7.

Sam Nyborg w oficjalnym oświadczeniu tak skomentował swój angaż: – Ostatni miesiąc był bardzo trudny, ale jednocześnie świetny. Gracze i personel North wspaniale przyjęli mnie do organizacji i nałożyli na mnie odpowiedzialność w postaci wprowadzenia moich własnych zasad i schematów do stylu gry i sposobu trenowania. Duże ambicje tego zespołu bardzo mnie motywują. Pomimo ciężkiego okresu jestem pewny, że moje umiejętności mogą przywrócić drużynę na właściwą ścieżkę. Gracze i reszta sztabu wierzą, że przywrócę im pewność siebie, a także zaangażowanie i etykę pracy.

W tej sytuacji skład North prezentuje się następująco:

  • Philip "aizy" Aistrup
  • Valdemar "valde" Bjørn Vangså
  • Markus "Kjaerbye" Kjærbye
  • Casper "cadiaN" Møller
  • Nicklas "gade" Gade
  • Torbjørn "mithR" Nyborg – trener

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym: