Tak jest! AGO Esports wykonało kolejny krok na drodze do triumfu w światowych finałach World Electronic Sports Games 2018! Polska formacja w pierwszej rundzie play-offów spotkała Team Ukraine i ograła go, nie tracąc przy tym ani jednej mapy. Już jutro Dominik "GruBy" Świderski i spółka staną do walki o półfinał zmagań.

Team Ukraine 0 : 2 AGO Esports

(WESG 2018 -Ro16)
5 5 Overpass 10 16
0 6
9 8 Dust2 7 16
1 9
 Train 

Spotkanie rozpoczęło się od Overpassa, na którego postawiły Jastrzębie. Polacy praktycznie od samego początku udowadniali, że są znakomicie przygotowani do tej potyczki, dzięki czemu po kilkunastu minutach prowadzili 7:2, a na półmetku mieli pięć punktów przewagi nad reprezentantami Ukrainy. AGO w CT radziło sobie bardzo dobrze, a w ataku – można powiedzieć – perfekcyjnie. Po zmianie stron Damian "Furlan" Kisłowski i jego kompani nie przegrali ani jednej potyczki, kończąc mapę wynikiem 16:5.

Polacy zaliczyli znakomity początek Dusta2, wszak na ich konto wpadło sześć pierwszych rund. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż Team Ukraine w końcu się przebudził i z nawiązką odrobił straty, prowadząc po pierwszej części meczu 8:7. Jastrzębie po krótkiej przerwie i przejściu do CT znów zaznaczyły jednak swoją obecność na serwerze. Nasi rodacy wygrali nie tylko pistole, ale także trzy następujące po nich rundy, przybliżając się tym samym do zwycięstwa. Starania naszych wschodnich sąsiadów okazały się daremne, gdyż to AGO postawiło kropkę nad "i", triumfując na drugiej mapie, a co za tym idzie – w całym spotkaniu.

AGO Esports kolejny mecz na finałach WESG 2018 rozegrają już jutro. Planowo o godzinie 9:00 ma rozpocząć się ich ćwierćfinałowa potyczka z Valiance & Co. Szczegółowe informacje o rozgrywanych w Chinach zawodach znajdziecie w naszej relacji.